Zmarła Beata Dębowska. Z Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju związana była przeszło 30 lat

piątek, 19.5.2023 09:45 3640 1

Muzeum Papiernictwa przekazało smutną informację. Opatrzyło ją jednak pięknym zdjęciem. Tak zapamiętajmy panią Beatę Dębowską

„Z żalem informujemy, że w dniu 17 maja odeszła nasza serdeczna koleżanka, Beata Dębowska. Z Muzeum Papiernictwa była związana od 1992 roku. Swoją wieloletnią pracę w muzeum rozpoczęła od współtworzenia lekcji muzealnych z czerpaniem papieru oraz organizacji pleneru dla artystów tzw. sztuki papieru.

W środowisku artystycznym, zwłaszcza tym, dla którego głównym medium był papier, czuła się, jak przysłowiowa „ryba w wodzie”, co w późniejszych latach zaowocowało stworzeniem jedynej w Polsce Galerii sztuki papieru.

W ostatnich latach prowadziła także Dział Historii Dusznik-Zdroju, w którym gromadziła nie tylko pamiątki, obiekty związane z miastem, ale przede wszystkim wspomnienia ludzi, których różne koleje losu sprowadziły w to miejsce…

Zapamiętamy Ją, jako osobę otwartą i wesołą, dla której nie było przeciwności losu. Była pełna energii i życzliwości, nie sposób się było z Nią nudzić…”.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek, 22 maja, o godz. 15:00 w Polanicy-Zdroju. [-]

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:
Jurek
czwartek, 01.01.1970 01:00
Żal że takie osoby odchodzą i tak wcześnie.
Jurek wtorek, 23.05.2023 21:05
Żal że takie osoby odchodzą i tak wcześnie.