Myśliwi z rodzinami posprzątali nam szlaki na wielką majówkę. Gmina Międzylesie jest gotowa, by przyjąć gości [FOTO]

niedziela, 30.4.2023 15:53 2574 2

Kim trzeba być, żeby wyrzucać śmieci do lasu? Na szczęście myśliwi z koła łowieckiego Muflon zorganizowani przez samego Łowczego, Mariusza Kępa, oraz Zarząd Koła Łowieckiego w sobotę, 29 kwietnia, ruszyli z rodzinami, by posprzątać lasy oraz tereny do nich przylegające na terenie Gminy i Nadleśnictwa Międzylesie.

– Chcemy propagować w ten sposób myślistwo – przekazał nam Kamil Gnitecki, gospodarz obwodu łowieckiego z koła Muflon.  Głównym organizatorem akcji sprzątania lasów, która odbywa się co roku. Pan Kamil twierdzi, że jej uczestnicy zebrali około dwóch ton śmieci! Nie dziwota, że po takiej robocie kiełbaski pieczone nad ogniskiem smakowały wszystkim wyśmienicie.

Około 30 myśliwych z rodzinami i przyjaciółmi sprzątało lasy oraz najbardziej zanieczyszczone miejsca między Gniewoszowem i ruinami zamku Szczerba, Roztokami i Gajnikiem oraz las leśnictwa Goworów tzw. kwadrat koło wsi Szklarnia. To wymarzone miejsca na wędrówki.

Podziękowania należą się również Nadleśniczemu Nadleśnictwa Międzylesie, Krzysztofowi Rusinkowi, za zakup worków i rzeczy niezbędnych do posprzątania. 

Ale śmieci zabierajmy ze sobą! [-]

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:
joko24
czwartek, 01.01.1970 01:00
Najpierw sami śmiecą a potem zbierają. Ech leśne ludki z międzyleskiego stowarzyszenia leśnych przyjaciół komuny. Co za degrengolada i pisowski populizm.
P@ul@ środa, 10.05.2023 18:45
Przykre,że dzieci zbieraj śmieci ,które bezkarnie wyrzucają do lasu dorośli....
joko24 wtorek, 09.05.2023 06:26
Najpierw sami śmiecą a potem zbierają. Ech leśne ludki z międzyleskiego stowarzyszenia leśnych przyjaciół komuny. Co za degrengolada i pisowski populizm.