25. Wystawa Stołów Wielkanocnych gminy Nowa Ruda. W Bożkowie byliśmy wodzeni na pokuszenie i... ulegliśmy! [FOTO]

niedziela, 19.3.2023 22:05 4663 10

Do Wielkanocy jeszcze co prawda kilka tygodni, w tym roku święto przypada 9 kwietnia, ale w Bożkowie mogliśmy już zobaczyć, co gospodynie z gminy Nowa Ruda postawią w tym roku na świątecznych stołach. Będzie... przepysznie! I choć nie jadło jest przecież istotą tych świąt, będzie można po okresie postu sobie pofolgować.

Tłumy, które w niedzielne popołudnie, 19 marca, przewinęły się przez halę sportową Zespołu Szkół nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie przeszły nasze oczekiwania. – Nie mamy większej sali w gminie... – tłumaczyła się nam jakby nieco speszona Gabriela Buczek, dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Ale aż pokraśniała z radości, gdy jej gratulowaliśmy: frekwencji, ale przede wszystkim atmosfery.

Tę budowała wójt Adrianna Mierzejewska [czy pamiętacie Państwo, że od zawsze jesteśmy pod wrażeniem kuchni, jaka towarzyszy imprezom organizowanym w jej gminie?], ale też senator Aleksander Szwed [o czym za chwilę], ale przede wszystkim panie z kół gospodyń wiejskich {ach te czerwone korale...] i klubów seniora. Oczywiście odbył się też konkurs na potrawę wielkanocną, ale nie przytoczymy jego wyniku!

Skonsultowaliśmy się z jurorkami, które próbowały wystawionych do tego wyścigu dań. Co usłyszeliśmy? Że to bardzo trudny wybór! Naszym zdaniem, wręcz niemożliwy. Zobaczcie tylko Państwo na zdjęciach w naszej galerii... Jaja podane na dziesiątki sposobów, wędliny, od których zapachów aż ślinka ciekła, wymyślne rolady, pasztety... I ten żurek! A wypieki i przepyszne mazurki?! Już nigdy nie napiszemy, że mogły być za słodkie...

Wymieńmy zatem, w kolejności alfabetycznej, wszystkich uczestników konkursu. To, naszym zdaniem, są jego zwycięzcy, czyli koła gospodyń wiejskich z miejscowości:
• Bożków,
• Czerwieńczyce,
• Dzikowiec,
• Jugów,
• Krajanów,
• Koszyn,
• Sokolec,
• Wolibórz
oraz kluby seniora:
• „Wrzos”,
• Gminny Klub Seniora.

No dobrze, wróćmy zatem do senatora Szweda... Czym takim się zasłużył? Nie tym, że niemal z każdym zamienił choć kilka słów albo wymienił się uśmiechem. Nie tym nawet, że – na nasze zresztą życzenie – rozsiadł się do zdjęcia między paniami z KGW Sokolec [zdjęcia z nimi mają chyba wszyscy uczestnicy wystawy]. Tak się w końcu zdobywa wyborców. Byliśmy jednak świadkami sceny, która nie była na pokaz.

Jednej z pań spadła apaszka. Nie zauważyła tego, ale zauważył senator. Schylił się tak szybko, by ją podnieść i oddać właścicielce, że nawet nie zdążyliśmy zrobić zdjęcia. Co w tym nadzwyczajnego? Polityk, który zgina karku, by pomóc ludziom? To nie jest na porządku dziennym. Byliśmy pod takim wrażeniem, że nawet nie zadaliśmy pytania, o ile te święta będą droższe pod rządami PiS.

Żarty jednak na bok. Bożkowska wystawa stołów wielkanocnych była pierwszą taką z szykowanych w naszym powiecie. Jeśli pozostałe imprezy będą choć w połowie tak udane, jak ta gminy Nowa Ruda, to z góry gratulujemy Państwu w nich udziału. My się na nie wybierzemy z pewnością. [kot]

Przeczytaj komentarze (10)

Komentarze (10)

Odpowiadasz na komentarz:
czwartek, 01.01.1970 01:00
Pomniki (nazwa od słowa "pamięć" lub "pamiątka") i nazwy ulic powstają po śmierci kogoś zasłużonego.
Bogobojowy poniedziałek, 20.03.2023 05:56
Na tace nie zapomnijcie dać. Pedofile nie mają pracy i...
Bogobojowy poniedziałek, 20.03.2023 07:59
Powiat Klodzki to jedyny Powiat gdzie niema Pomników Smoleńskich i...
czwartek, 23.03.2023 08:19
Pomniki (nazwa od słowa "pamięć" lub "pamiątka") i nazwy ulic powstają po śmierci kogoś zasłużonego.
Stasiu poniedziałek, 20.03.2023 09:48
Tylu aktywistów mocnych w gębie i pomnika swoim bohaterom nie...
wtorek, 21.03.2023 21:31
radkowska szwedzka morda wszędzie się wciśnie
wtorek, 21.03.2023 11:43
czołówkowe zdjęcie mówi wszystko. Wielki pisiorski facet zdominował nieszczęśnice,...
!!! 958 AFER PiS i Solidarnej Po poniedziałek, 20.03.2023 17:42
!!! 958 AFER PiS i Solidarnej Polski: 19.03.2023 r. |...
***** *** poniedziałek, 20.03.2023 06:20
Pierwsza twarz Kłodzkiego PIS -u W ramionach swego na...
Bogobojowy poniedziałek, 20.03.2023 06:55
Niestety zanim całkowicie wymrą, to jeszcze na nich zagłosują nie...
Zibi poniedziałek, 20.03.2023 06:26
Szwed to nie ppolak jak mówił mooj dziadek o sąsiedzie...