Posiadał broń gazową bez zezwolenia. Teraz odpowie karnie

czwartek, 15.7.2021 08:56 2451 2

Policjanci z Polanicy-Zdroju zatrzymali mężczyznę, który posiadał w mieszkaniu broń gazową bez wymaganego zezwolenia. Za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

- Policjanci z Komisariatu Policji w Polanicy-Zdroju ustalili, że 36-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego może posiadać nielegalną broń palną. Natychmiast pojechali do jego mieszkania, by to sprawdzić. W wyniku przeszukania zabezpieczyli broń gazową należącą do 36-latka. Zdając sobie sprawę z konsekwencji, 36-latek twierdził, że broń dostał od swojego znajomego, ale nie pamiętał od którego. Broń funkcjonariusze przejęli do depozytu. Teraz zostanie ona zbadana przez biegłego - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania broni bez wymaganego zezwolenia, za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Kłodzku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:
czwartek, 01.01.1970 01:00
W Czechach sie je kupuje bez żadnego problemu, tylko u nas sie ich boją, Polak ma sie bać, nie bronić i dać dymać państwu:)
poniedziałek, 19.07.2021 20:29
W Czechach sie je kupuje bez żadnego problemu, tylko u nas sie ich boją, Polak ma sie bać, nie bronić i dać dymać państwu:)
Janek czwartek, 15.07.2021 22:38
Więcej można zrobić krzywdy wiatróką na śrut lub BB's niż...