Sprzedawcy ze sklepu dokonali obywatelskiego zatrzymania kompletnie pijanego kierowcy

czwartek, 17.9.2020 15:16 4266 3

Wzorową postawą wykazali się sprzedawcy jednego ze sklepów w powiecie kłodzkim, którzy zauważyli nietrzeźwego kierującego autem. Uniemożliwił jemu dalszą drogę i wezwali na miejsce policjantów. Okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany i ma orzeczony zakaz kierowania pojazdami. To prawdopodobnie dzięki odpowiedzialnej postawie świadków, nie doszło do tragedii na drodze.

Do zatrzymania doszło 16 września w jednej z miejscowości w powiecie kłodzkim. Mężczyzna po zrobieniu zakupów wsiadł do samochodu i chciał odjechać. Jednak wszystko wskazywało na to, że może być nietrzeźwy. Sprzedawcy postanowili uniemożliwić mu dalszą jazdę i powiadomili policję.

- Po przyjeździe funkcjonariuszy na miejsce okazało się, że trzydziestoparoletni mieszkaniec powiatu kłodzkiego ma problemy z utrzymaniem równowagi. Urządzenie do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu pokazało u kierującego 3,3 promile. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do najbliższej jednostki Policji. Okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo  kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu - informuje rzeczniczka policji.

- Dzięki wzorowej postawie mieszkańców powiatu kłodzkiego, nie doszło najprawdopodobniej do tragedii na drodze. Nietrzeźwy kierujący jest ogromnym zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Kiedy zauważymy kierującego, którego zachowanie wskazuje, że jest nietrzeźwy-nie bójmy się zareagować. O naszych podejrzeniach informujmy policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 - apelują mundurowi.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:
czwartek, 01.01.1970 01:00
Mam wrażenie ze zaraz OSP bedzie miało co robić
Mieszkaniec piątek, 18.09.2020 08:10
Poszukiwany do odbycia kary. Śmieszny tekst. Codziennie jeździł napity po...
piątek, 18.09.2020 05:42
Mam wrażenie ze zaraz OSP bedzie miało co robić
Kłodczanin czwartek, 17.09.2020 20:40
Brawo!