Muzeum Papiernictwa gotowe do zwiedzania w nowych warunkach!

Z powodu trwającej epidemii, Muzeum Papiernictwa przygotowało się do udostępniania ekspozycji w warunkach zapewniających bezpieczeństwo turystom. W tym celu został opracowany nowy regulamin zwiedzania, a wprowadzane zasady przekonsultowane z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kłodzku.


Zasady bezpieczeństwa:
1. Zwiedzanie będzie odbywało się w kilkuosobowych grupach, dlatego wprowadzono rezerwację telefoniczną dla wszystkich, którzy będą chcieli obejrzeć ekspozycje.
2. Zwiedzający będą musieli poruszać się po muzeum w maseczkach, a pracownicy kontaktujący się ze zwiedzającymi będą wyposażeni w przyłbice ochronne.
3. W celu ograniczenia kontaktów, nie będziemy chwilowo oprowadzać zwiedzających. Przewodników zastąpią audioprzewodniki. Ponadto treść audioprzewodnika została przygotowana do pobrania na własnego smartfona (przy wykorzystaniu QR-kodu lub linka umieszczonego na stronie internetowej muzeum).
4. Wyświetlacze dotykowe będą po każdym zwiedzającym dezynfekowane.
5. Będą wprowadzone do oferty edukacyjnej warsztaty czerpania papieru, tak aby zwiedzający mogli samodzielnie wykonać swój własny arkusz papieru, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa (niestety, będzie trzeba czerpać w jednorazowych rękawiczkach). 

Wszystkie działania mają na celu udostępnienie zabytkowego obiektu i mieszczących się w nim ekspozycji dla zwiedzających w sposób bezpieczny. Wprowadzone zasady preferują zwiedzanie rodzinne: turyści będą rozpoczynali wędrówkę po muzeum tak, aby poszczególne sale były w momencie zwiedzania do dyspozycji jednej rodziny. Dla osób planujących wizytę w muzeum został opracowany specjalny poradnik.

Poradnik bezpiecznego zwiedzania Muzeum Papiernictwa

W związku z epidemią COVID-19 wprowadzamy nowe zasady zwiedzania. Po pierwsze, zadzwoń do nas, żeby umówić wizytę. Wybierz numer 748 627 424, ustal pasujący Ci termin i przyjdź punktualnie w dniu wizyty do Muzeum. Pamiętaj, pierwszeństwo zwiedzania przysługuje osobom, które wcześniej dokonały rezerwacji. Od teraz nasze wystawy udostępniamy jednorazowo maksymalnie 10 osobom co pół godziny. To rozwiązanie dla tych, którym zależy na bezpiecznym sposobie spędzania wolnego czasu w bliskim kontakcie z kulturą. Po drugie, zadbaj o maseczki. U nas również obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust. Po trzecie, zabierz ze sobą słuchawki. W cenę biletu wliczyliśmy audioprzewodnik, od teraz dostępny również w formie pliku mp3 na telefon lub tablet. Jak pobrać empetrójkę? Można ją załadować tutaj http://muzeumpapiernictwa.pl/wp-content/uploads/2020/04/Audioprzewodnik- Muzeum-Papiernictwa.mp3 albo zeskanować QR CODE z linkiem przy kasie biletowej. Jeśli masz słuchawki, użyj swoich. Jeśli nie, kup jednorazowe u nas. Pamiętaj jednak o ekologii. W ostatnim czasie przyroda wysyła nam wystarczająco dużo znaków ostrzegawczych.

Oferujemy także muzealne audioguidy. Te mobilne urządzenia są przez nas dezynfekowane po każdym użyciu. Wystarczy poprosić o nie w kasie biletowej. Za ich wypożyczenie nie pobieramy dodatkowych opłat. Nagrania dostępne są w kilku wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej i czeskiej.

Możesz również skorzystać z papierowej wersji przewodnika. Zapytaj o nią w punkcie sprzedaży biletów.

Warsztaty czerpania papieru
Zmienimy zasady ich organizacji. Dlaczego? Po pierwsze, bezpieczeństwo, po drugie bezpieczeństwo, po trzecie …bezpieczeństwo. Instruktorzy Muzeum Papiernictwa będą przeprowadzać zajęcia w odpowiedniej odległości, ubrani w maseczki, przyłbice i rękawiczki. Warsztaty będą odbywały się o pełnych godzinach, od poniedziałku do niedzieli. W czerpalni dostępne będą płyny do dezynfekcji rąk i jednorazowe rękawiczki. Uczestnicy samodzielnie wykonają kartki z dodatkiem roślin, makulaturą i …niespodzianka - arkusze w kształcie serca, choinki albo głowy misia!
Cieszmy się z małych rzeczy.

Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać opiekunom ekspozycji lub osobom obsługującym kasę biletową. Zachęcamy także do wypełniania ankiet dostępnych na naszej stronie internetowej www.muzeumpapiernictwa.pl 
Zaczerpnij historii i przyjdź do Muzeum Papiernictwa.

Godziny otwarcia:
poniedziałek-sobota 9.00-18.00
niedziela 9.00-16.00

 

Informacja z Muzeum Papiernictwa

Dodaj komentarz

Komentarze (0)