MINIEUROLAND po raz kolejny promuje swój region![Foto]

czwartek, 26.10.2017 21:41 1596 0

Park Miniatur Minieuroland z Kłodzka nominowany do prestiżowej nagrody „Świdnicki Gryf” 2017. Podczas piątkowej gali, która odbyła się w teatrze miejskim w Świdnicy otrzymał wyróżnienie w kategorii „Sudecki produkt regionalny”.

"Świdnickie Gryfy" to nagroda gospodarcza, która ma na celu promowanie firm i przedsiębiorstw działających w Świdnicy, a w przypadku „Sudeckiego produktu regionalnego” - promowanie produktów wytwarzanych w regionie. Nominację do nagrody otrzymują firmy, które swoimi działaniami dają przykład innym przedsiębiorcom i pokazują, że sukcesy można osiągać na wielu płaszczyznach.

W kategorii „Sudecki produkt regionalny” oceniane były:

- regionalna identyfikacja produktu,

- posiadane certyfikaty i wyróżnienia,

- sposób promowania i dystrybucji,

- dostępność produktu,

- szanse produktu na rynku europejskim.Park Miniatur Minieuroland jest nową atrakcją turystyczną, która w szybkim czasie zaznaczyła swoją obecność nie tylko na lokalnym rynku. Już po kilku miesiącach działalności Minieuroland otrzymał pierwsze wyróżnienia i nagrody za prężny rozwój i wysoką jakość świadczonych usług. Został doceniony przez turystów z Polski i zagranicy, którzy dzięki jego ofercie poznają kulturalny dorobek Europy i świata, a także Kłodzka i pobliskich okolic. Park miniatur kładzie szczególny nacisk na promocję regionu, uczestnicząc w targach turystycznych i wydarzeniach gospodarczych, w czasie których podkreśla walory turystyczne, przyrodnicze i historyczne Kotliny Kłodzkiej oraz Dolnego Śląska.

Minieuroland łączy edukację z dobrą zabawąW czasie Festiwalu Kwiatów, który w Minieurolandzie trwa nieprzerwanie od czerwca do listopada odbyło się wiele ciekawych imprez tematycznych. W każdy weekend wakacji mieszkańcy i turyści mogli uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach. Sezon rozpoczęto pięknymi aranżacjami ogrodowymi, które zachęcały do odpoczynku na łonie natury i  inspirowały do aranżacji własnych ogrodów. W lipcu nie lada gratką dla miłośników ogrodnictwa było spotkanie z Witoldem Czuksanowem „Minieuroland sadzi… jak Czuksanow radzi”. Nie zabrakło również rozrywki dla młodzieży i słuchaczy dobrej muzyki podczas „Eska Summer City”. Goście parku mieli także okazję posmakować króla górskiego potoku. W czasie Festiwalu "Nie bierze... a wciąga - poznaj smak pstrąga!" odbyła się bezpłatna degustacja smakołyków z tej niezwykle zdrowej ryby. Na Festiwal Nauki, Eksperymentów i Doświadczeń przyjechał nawet Koziołek Matołek z Europejskiego Centrum Bajki z Pacanowa. Uczestnicy imprezy mogli wcielić się w rolę szalonych naukowców oraz zdobywać wiedzę i eksperymentować. Minieroland dał też odpowiedź na odwieczne pytanie „kawa czy herbata?”. W pierwszej kolejności odbył się Festiwal Kawy, który był fascynującą podróżą po świecie najsmaczniejszych i najbardziej aromatycznych kaw. Można było poznać sekrety baristów i ciekawe, domowe sztuczki. Podczas „Festiwalu Herbaty” parzono napary herbaciane z najdalszych zakątków świata. Uczestnicy poznali zaskakujące sposoby na wydobycie z herbaty niepowtarzalnego aromatu. Zwieńczeniem tych aromatycznych wydarzeń było „Wielkie Grillowanie”, które kusiło podniebienia smakowitymi przysmakami z grilla.

A to tylko w wielkim skrócie kulturalna oferta Parku Miniatur Minieuroland, który nieustannie wprowadza kolejne nowości i rozsławia swój region na całą Polskę.Więcej o Minieurolandzie  na stronie internetowej  http://minieuroland.pl/ lub fanpage'u  https://www.facebook.com/minieuroland

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)