Lewin Kłodzki potrafi wydawać środki z Unii Europejskiej i dostał nagrodę. Pani wójt dziękuje za to innym: współpracownikom i mieszkańcom

piątek, 14.10.2022 09:50 1648 3

Gmina Lewin KłodzkI zajęła II miejsce wśród wszystkich gmin wiejskich pod względem wydatków ze środków unijnych na inwestycje w latach 2014-2021. Ranking sporządziło Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, a wyróżnienie zostało wręczone 12 października w Katowicach, podczas XX edycji Samorządowego Forum Kapitału i Finansów. Pani wójt dziękuje za to współpracownikom i mieszkańcom.

Z ponad 1500 gmin wiejskich to właśnie Lewin Kłodzki zajął zaszczytne II miejsce. – Jest to ogromne wyróżnienie, które jest efektem ciężkiej pracy całego zespołu pracowników Urzędu Gminy Lewin Kłodzki, pracy radnych, sołtysów, zaangażowania Was drodzy mieszkańcy, współpracy z administracją rządową i samorządową – przekazała z tej okazji Joanna Klimek-Szymanowicz, wójt Lewin Kłodzkiego. – Nie ma słów, którymi mogłabym wyrazić swoją wdzięczność za codzienną współpracę w tak zacnym gronie, jednakże bez wątpienia efekty Waszej codziennej pracy widoczne są gołym okiem. Lewin się zmienia, zmienia się dzięki Wam.

Co w Lewinie Kłodzkim zrobiono w ostatnich latach ze wsparciem środków z Unii Europejskiej? Przede wszystkim, na co zwracaliśmy już uwagę w portalu doba.pl, przebudowano Zespół Szkolno-Przedszkolny i jego budynek objęto termomodernizacją, praktycznie stworzono od nowa Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę, a jego otoczenie przystosowano do działalności kulturalno-edukacyjnej, powstały nowe place sportowo-rekreacyjne, rewitalizacji poddano 10 budynków wielorodzinnych z ulic Chopina, pl. Kościuszki i Obrońców Warszawy, przebudowano ulice Wodną, Liczyrzepy i Graniczną wraz z budową tam oświetlenia, zagospodarowano plac Kościuszki i rynek przestał już straszyć gości i mieszkańców, wreszcie zbudowano też kanalizację, wodociąg oraz przepompownię. I może rzecz nie najważniejsza, ale niesłychanie cieszy: wykonano iluminację świetlną wiaduktu, co jest elementem nowoczesnej formą promocji jakże niezbędnej, by pokazać walory tej niezwykłej gminy.

Wszystkie inwestycje –  te małe i te duże, mają na celu zapewnienie lepszego jutra Wam drodzy mieszkańcy – zwraca się do mieszkańców wójt Klimek-Szymanowicz. – Niech wspólne dobro przezwycięża wszystkie trudności i daje nam sił do dalszej pracy.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Nie swiecacy wtorek, 08.11.2022 18:21
Bylo zadupie jest i bedzie
piątek, 14.10.2022 11:49
Mieszkam od urodzenia w Lewinie,a gdzie jest ul.Mickiewicza?
doba.pl/dkl piątek, 14.10.2022 12:02
Racja! Miało być 'pl. Kościuszki". i jest...