Piątka przybita z wójtem Turem jako nagroda specjalna dla uczestników tradycyjnych biegów w Jaszkowej Dolnej

niedziela, 9.6.2024 15:50 1391 3

Sport łączy pokolenia i narody? Z pewnością w Jaszkowej Dolnej. Trudno wyjaśnić fenomen tej imprezy. Biegi dla dzieci, młodzieży i dorosłych są wszędzie, ale właśnie na tym wiejskich boisku w Gminie Kłodzko stojących w kolejce po lody jest więcej, niż uczestników imprez w innych miejscowościach. A wójta Zbigniew Tura śmiało można zgłosić do Księgi Rekordów Guinnessa: tyle rozdaje medali. A tempo w jakim to robi?!

Tak też było i w sobotę, 8 czerwca. Impreza przeniesiona z maja ze względów na nawałnice, które przechodziły wówczas przez ziemię kłodzką, dopisała jak zwykle. W Jaszkowej Dolnej ludzie po prostu chcą ze sobą być, a biegi są ku temu świetnym pretekstem. Zjeżdżają się tam ludziska z całego powiatu, a nawet z Czech. Rozmawialiśmy z młodymi biegaczami ze szkoły z miejscowości Solnice i byli pod wrażeniem...

Wójt Tur nie pytał o narodowość, gdy przybijał piąteczki, a medale pomagała mu rozdawać jego zastępczyni, Urszula Panterałka, ale i całe grono współpracowników, bo inaczej nie dałby chyba rady... Ogarnięcie takiej presji ze strony zwłaszcza najmłodszych biegaczy i ich rodziców wymagało nie lada politycznego doświadczenia. A członkini Zarządu Powiatu Kłodzkiego, Ewelina Ptak, która z uśmiechem serwowała kiełbasę?

Czy w Jaszkowej Dolnej wynik sportowy się liczył? Oczywiście! Im starsza kategoria wiekowa [a biegać zaczynały już kilkulatki z przedszkola], tym więcej było „wyczynowców”. Przede wszystkim jednak była to impreza rodzinna, świetnie zorganizowana przez dorosłych z udziałem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, której członkowie pilnowali, by byle gdzie nie parkowały setki aut. Radość była, a łzy? Troszeczkę. [kot]

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Realista środa, 12.06.2024 20:24
Mój komentarz się nie pojawił że to było w dzień wyborów . Po co? Kampania wyborcza.Takie oszustwo łamania ciszy wyborczej.
DeKieL poniedziałek, 10.06.2024 07:37
Piątka z wójtem jako nagroda specjalna, żenujące.
\| środa, 12.06.2024 16:09
Komentarz DeKieL-a na poziomie przedszkolaka.