Uroczysty korowód rozpoczął Dożynki Wojewódzkie w Szczepanowie. Szły w nim reprezentantki powiatu kłodzkiego [FILM, FOTO]

sobota, 2.9.2023 18:46 2497 1

Msza święta i uroczysty korowód dożynkowy rozpoczęły tegoroczne Dożynki Wojewódzkie w Szczepanowie. W tym roku impreza zawitała do gminy Marcinowice, co stanowi nie lada promocję gminy, ale i całego powiatu świdnickiego. Oczywiście nie zabrakło reprezentantek powiatu kłodzkiego z wieńcem uplecionym w sołectwie Goworów w gminie Międzylesie [Dlaczego one? Czytaj TUTAJ].

Po liturgii w kościele Matki Bożej Różańcowej w Szczepanowie ulicami wsi przeszedł uroczysty korowód z przedstawicielami powiatów bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, oleśnickiego, oławskiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego i ząbkowickiego. Nie zabrakło również przedstawicieli rządu oraz samorządu, służb mundurowych, mieszkańców i przybyłych gości.

Po uroczystym pochodzie zaprezentowano dożynkowe wieńce oraz chleby, przywitano przybyłych gości oraz dokonano tradycyjnego obrzędu Misterium Chleba, w którym starości dożynek wraz z przedstawicielami samorządu gminy i województwa dzielą się pieczywem z mieszkańcami.

Kontynuacją imprezy są występy artystyczne, o 18:30 zaplanowano koncert zespołu Mig, o 20:30 na scenie pojawi się kapela Future Folk i Staszek Karpiel-Bułecka, a o godz. 21:30 wystąpi wokalistka Cleo. Świętowanie zostanie zwieńczone zabawą taneczną z Dolnośląskim DJ Team.

Zachęcamy do śledzenia naszego portalu, gdzie pojawi się relacja z drugiej części imprezy i obejrzenia foto i wideorelacji z inauguracyjnej części dożynek.

Korowód dożynkowy [ZAPIS LIVE]:

Misterium Chleba [ZAPIS LIVE]:

wideo, foto: doba.pl

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

niedziela, 03.09.2023 10:52
Zbędne były na dożynkach osoby lewacko liberalne.