Placówki oświatowe w gminie Kłodzko przejdą termomodernizację

piątek, 15.4.2022 15:00 1866 2

O tym jakie korzyści płyną z termomodernizacji, wiemy nie od dziś. Najważniejsze z nich to oszczędność energii, redukcja zanieczyszczeń, wzrost komfortu użytkowania i oczywiście poprawa estetyki. W przypadku budynków, z których na co dzień korzystają uczniowie, termomodernizacja ma jeszcze dodatkowo istotny walor edukacyjny, a jej beneficjentami są nie tylko mieszkańcy, ale również środowisko.

Szkoła Podstawowa w Wojborzu

Przed nami w najbliższym czasie jeszcze co najmniej sześć i to właśnie w szkołach/przedszkolach/żłobku.

Przedszkole Gminne oraz Żłobek w Ołdrzychowicach Kłodzkich

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 działanie 3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym pozyskano środki na zadanie pn. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Kłodzko – II etap”. Inwestycja obejmie Przedszkole Gminne oraz Żłobek w Ołdrzychowicach Kłodzkich, Przedszkole Gminne z Oddziałami Integracyjnymi w Bierkowicach, Przedszkole Gminne w Szalejowie Dolnym, Szkołę Podstawową im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku, Szkołę Podstawową w Wojborzu oraz Niepubliczną Szkołę Podstawową w Żelaźnie.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żelaźnie

Wartość całkowita wszystkich prac wynosi aż 8.096.261,22 zł, w tym kwota wydatków kwalifikowalnych to 7.972.920,15 zł, a dofinansowanie 6.776.982,13 zł. Planowane rzeczowe zakończenie zadania przypada 28 kwietnia 2023 roku.

Przedszkole Gminne w Szalejowie Dolnym (foto phantasma1958, www.polska-org.pl)

We wszystkich budynkach zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne oraz wymienione będzie źródło ciepła (pompa ciepła). Powstanie także system monitorowania i zarządzania zużyciem energii.

Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku

Bardzo cieszy fakt, że około 1.000 dzieci uczęszczających do wskazanych placówek zyska miejsce, gdzie w bezpieczny i komfortowy sposób będą mogły korzystać z nauki i zabawy w gronie rówieśników, a przecież to jest najważniejsze.

Przedszkole Gminne z Oddziałami Integracyjnymi w Bierkowicach

Gm. Kłodzko

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Urzędnik niedziela, 17.04.2022 12:10
Tak Wójt Gminy Kłodzko bardzo dobrze gospodaruje - bo wybrał drogę współpracy z PiS a nie konfrontacji jak większość naszych gospodatzy w powiecie -efekt fundusze płyną strumieniem do Gminy
raf&rafik piątek, 15.04.2022 15:34
Brawo dla Pana Wójta.
Dobry gospodarz. Potrafi usiąść przy stole z ludźmi z PO i z PiS. Dogaduje się dla dobra mieszkańców tej pięknej gminy.
Pozdrawiam