Kłodzko oszalało na punkcie tych młodych ludzi! Pomóżmy im spełnić w USA nasze marzenia. Dołóżmy choć parę złotych

czwartek, 11.4.2024 09:44 6379

„Drodzy Państwo, jest sprawa! Ta wspaniała młodzież z kłodzkiej szkoły społecznej osiągnęła wielki sukces” – tak zaczyna swój post na Facebooku Paulina Bagińska, znana animatorka kultury. Mógł to Was trafić ten wpis albo dziesiątki innych, w tym burmistrza Kłodzka. To już jakaś epidemia. Bo jest sprawa!

Uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych awansowali do Światowego Finału Odysei Umysłu, międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. A że finał odbędzie się 20 maja w USA, potrzebne są środki, by nasze zdolniachy mogły tam dolecieć. 144 tysiące złotych! Pomożecie?

Żeby się do tego przekonać, przeczytajcie tylko kilka zdań. To konkurs, w którym dzieci od początku do końca samodzielnie przygotowały projekt, a wszystko po to, by wyzwolić w nich kreatywności, nieszablonowy sposób podejścia do problemu i znalezienia jego rozwiązania, by radzły sobie ze stresem i pracowały w grupie. 33. Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu za nami odbył się 6 i 7 kwietnia w Gdyni.

„Nie ma czegoś takiego jak zły pomysł.  Zawsze natomiast istnieje pomysł lepszy” – twierdzi dr C. Samuel Micklus, twórca Odysei Umysłu. Z jakimi zadaniami radzili sobie uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w Gdyni? Okazali się najlepsi w zadaniu, które nazywało się tak: „Problem 4: Struktura z kosmosu”. Kosmos w Kłodzku?! Muszą mieć niesłychanie otwarte głowy! Albo „Problem 3: Przypał na premierze”...

Rywalizowali z 286 drużynami z całej Polski oraz 4 zespołami z zagranicy. Dali Radę! „Robimy wszystko, aby pokazać uczniom, że ciężka praca przynosi efekty, że dzięki ciężkiej i konsekwentnej pracy spełniają się marzenia” – napisali inicjatorzy zbiórki. Możemy dołożyć się na portalu zrzutka.pl – TUTAJ. „Kilkoro gagatków z tej ekipy znam osobiście, to dzieciaki ze Stronia” – dodaje Paulina. To nasza wspólna sprawa. [kot]

Zdjęcia: Zespołu Szkół Społecznych w Kłodzku.