Funkcjonariusze zarekwirowali kolejne automaty do gier

wtorek, 27.7.2021 09:48 2616 3

Kłodzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego w Kłodzku wczoraj na terenie Kłodzka zarekwirowali 3 nielegalne automaty do gier hazardowych. Zarówno urządzającemu nielegalny proceder, jak również posiadaczowi lokalu w którym prowadzony jest hazard, grozi grzywna w kwocie 100 tys. zł. od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kłodzkiej komendy realizując czynności wymierzone w walkę z nielegalnym hazardem wspólnie z funkcjonariuszami z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kłodzku wczoraj na terenie Kłodzka zarekwirowali 3 nielegalne automaty do gier hazardowych. Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja. Nielegalne automaty zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez funkcjonariuszy służby celnej - informuje asp. sztab. Joanna Bielak z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. 

Przypomnijmy, że za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych maszyn, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Natomiast za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Robson środa, 28.07.2021 08:49
Pamiętam jak tam części kupowałem do syrenki
Piotr czwartek, 29.07.2021 15:14
Robson. Nie przypominam sobie żebyś miał kiedykolwiek syrenkę. Miałeś skodę favorit.
Piotr środa, 28.07.2021 19:00
Kup sobie świece do komarka