Goliat. Glatz. na kłodzkim rynku [Foto]

piątek, 24.6.2022 11:10 3603 8

Liczba fanów kryminałów retro Tomasza Duszyńskiego rośnie z każdym nowym tomem, dlatego też nie zdziwiło nas liczne grono, które zebrało się pod kłodzkim ratuszem na promocji książki „Glatz. Goliat”. To czwarta część cyklu, której akcja rozgrywa się głównie w Kłodzku.

Miasto ponownie staje się areną tajemniczych zbrodni związanych z przepowiedniami księdza Paula Reisera. Kryzys gospodarczy Republiki Weimarskiej, z inflacją i bezrobociem, zaczyna być odczuwalny też w Kłodzku. Rodzi to wiele nowych problemów. Dodatkowo pojawia się w mieście berlińska ringverein. Wszystko to powoduje chaos i poczucie zagrożenia. Zdegradowany wachmistrz Franz Koschella i tajemniczy kapitan Wilhelm Klein po raz kolejny muszą przeciwstawić się złu i rozplątać, zawikłaną do ostatnich stron powieści, sieć intryg.

Prowadząca spotkanie Klaudia Lutosławska-Nowak podzieliła się swoją opinią na temat nowego tomu kryminału „Glatz”. Zwróciła uwagę na wciągającą treść oraz pogłębione psychologicznie relacje między głównym bohaterami powieści. Następnie autor opowiedział o swoim warsztacie pracy, skąd czerpie materiały i inspiracje. Pomysł cyklu „Glatz” narodził się we śnie. Autor bazując na materiałach źródłowych zgromadzonych w archiwach m.in.: Muzeum Ziemi Kłodzkiej i kłodzkiej biblioteki wchodzi w klimat epoki szukając detali i szczegółów, które stworzą obraz historycznego Glatz. Tomasz Duszyński jest bardzo interesującym rozmówcą w sposób dowcipny ale też wyczerpujący odpowiadał na pytania prowadzącej oraz publiczności. Autor zapewnił, że cykl „Glatz” będzie kontynuowany. Myślimy, że spotkamy się przy okazji promocji kolejnych tomów. Naszym zdaniem kryminał historyczny „Glatz” jest wspaniałym produktem promocyjny dla naszego miasta.

Uczestnicy spotkania mieli również możliwość zakupienia książek autora i uzyskania jego autografu oraz okolicznościowej pieczątki. Podpisywanie książek i rozmowy kuluarowe trwały długo, a piękny czerwcowy wieczór i malowniczy rynek były dodatkowymi walorami tego bardzo udanego spotkania.

Przeczytaj komentarze (8)

Komentarze (8)

Bogdan..P piątek, 24.06.2022 20:45
Panie Tomaszu! Dlaczego Pan nie napisze książki o sukcesach radnych PiS jak Pan Bartczak i Procak .To ludzie PiS inteligentni i tworzący nowy wspaniały etos ludzi Kłodzka pracujących na dobro PiS i na to by Kłodzko wróciło do Polski i było PiS .Tak powieści zyciorys tych ludzi najlepszych w historii tego grodu była by dziejów sukcesem Pana i dała by wdzięczność należną dla tych radnych .
niedziela, 26.06.2022 22:40
Pan Tomasz mógłby równie dobrze pisać o deskach sedesowych czy...
obserwator piątek, 24.06.2022 22:35
i drugi tak samo "inteligentny"... jakież to płytkie
Bogdan piątek, 24.06.2022 22:56
Obserwator! Co ci dolega?? Inwekty wobec tak zacnych w...
Misiek piątek, 24.06.2022 21:29
Glatz. To Niemiecka nazwa .Kłodzko PiS to Polska Nazwa .
obserwator piątek, 24.06.2022 22:34
Jaki komentujący, taki poziom komentarza
Maschinengewehrschütze piątek, 24.06.2022 20:22
Właśnie skończylem "Kraj Pana Boga". Super sprawa.
Klemens Sedes piątek, 24.06.2022 12:50
Fani kryminałów, czyli kryminaliści.