Jubileusz 50-lecia działalności artystycznej Zespołu Pieśni I Tańca „Nowa Ruda” [Foto]

niedziela, 19.6.2022 13:03 1830 2

Kolorowo, skocznie i śpiewnie przywitał gości na swoim jubileuszu Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Ruda”. W sobotę, 18 czerwca w noworudzkim CTS-ie, odbyły się uroczyste jubileuszowe obchody istnienia Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Ruda”, w których udział wzięli przedstawiciele władz powiatu, Maciej Awiżeń - starosta kłodzki oraz wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk.

Na obchodach 50. rocznicy noworudzkiego Zespołu, nie mogło zabraknąć tak bardzo związanej z ziemią noworudzką, Monika Wielichowska– poseł na Sejm RP. Na ręce  Ewy Miś-Krzemińskiej - kierownika i choreografa Zespołu Pieśni i Tańca, dla wszystkich członków zespołów oraz osób związanych z działalnością zespołu, władze powiatu złożyły serdeczne gratulacja, podziękowania oraz moc życzeń na kolejne lata twórczości artystycznej.

To już 50 lat, możemy podziwiać, wspaniałe występy Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Ruda”.175 członków Zespołu stworzyło wielopokoleniową rodzinę, która realizując swoje pasje, tworzy, kultywuje i propaguje kulturę ludową naszych regionów. Dzięki swoim talentom, zaangażowaniu, wymagającym treningom, tworzą wspaniałe, profesjonalne występy, zdobywają kolejne nagrody na scenach krajowych i międzynarodowych. Będąc tym samym ambasadorami naszej polskiej kultury ludowej.

 Starostwo Powiatowe w Kłodzku - Powiat Kłodzki

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Zibi niedziela, 19.06.2022 13:34
KORONOWIRUS POWRACA coraz więcej zarazen w Polsce
stary piernik niedziela, 19.06.2022 14:35
Nie powraca bo ciągle jest. Połowa mojej rodziny chorowała jak...