Imponująca pracownia chemiczna w kłodzkiej „Budowlance”. Krew, sztuczna krew, leje tam się strumieniami [FOTO]

piątek, 10.11.2023 13:13 1235 0

„Szkoda, że nie mogłem się uczyć w takiej pracowni. Pewnie bardziej doceniałbym chemię...” – westchnął starosta kłodzki, Maciej Awiżeń, który na zaproszenie dyrektora szkoły, Rafała Olechy, odwiedził nową pracownię chemiczną w Zespole Szkół Technicznych w Kłodzku. To cudeńko w zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

W kłodzkim ZST, czyli popularnej „Budowlance”, dla której organem prowadzącym jest powiat kłodzki, w ramach projektu „Plus dla kształcenia zawodowego”, została oddana do użytku nowoczesna pracownia chemiczna. Uczniowie szkoły zyskali nowe komfortowe warunki do nauki oraz sprzęt wysokiej klasy używany również w profesjonalnych pracowniach chemicznych. Przy okazji symbolicznego przekazania pracowni do użytku, starosta miał również okazję uczestniczyć w niezwykłym pokazie jej możliwości.

Uczniowie pod czujnym okiem nauczycielki chemii, pani Eweliny Dawid, przygotowali pokaz kilku efektownych reakcji chemicznych. Był m.in. gęsty dym, ogień, a nawet tzw. sztuczna krew. Każde z zaprezentowanych oświadczeń zrobiło spore wrażenie na oglądających. Cieszymy się, że do naszych powiatowych szkół trafia coraz lepsze i nowocześniejsze wyposażenie. Z pewnością nowa pracownia pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów i ich pasji w tej dziedzinie. BĘDZIEMY AKTUALIZOWAĆ.

Koszt pracowni: 99 tys. złotych. Projekt realizowany był wspólnie przez: Powiat Kłodzki, Powiat Świdnicki, Fundację Krzyżowa Fundacja Krzyżowa, ZST Kłodzko.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kłodzku oraz ZST w Kłodzku.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)