Festiwal „Twój występ brzmi znajomo” w Polanicy-Zdroju. Już maleńka Łucja skradła nam serca... A co było potem? [FOTO]

piątek, 19.5.2023 09:15 2428 1

Fundacja Szansa, która wspiera wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  w Polanicy-Zdroju, zorganizowała 18 maja imprezę dla WSZYSTKICH dzieci. To chyba jednak dorośli potrzebowali jej najbardziej. Pokazu dziecięcej wrażliwości, ciekawości świata, zwykłej radości, ale  i braku zawiści wobec „konkurentów”. Na scenie Teatru Zdrojowego ich bowiem nie było. Na festiwalu „Twój występ brzmi znajomo” wszyscy traktowani są równo. Z równym szacunkiem.

Gdy na scenę wkroczyła Łucja Górska, wprowadzona przez mamę, od razu wiadomo było, że to gwiazdeczka. Żadnej tremy, żywiołowa interpretacja, radość bijąca z całej postaci. A przecież artystka ledwo sięgała mikrofonu. Po niej wystąpiła Milena Kaczałek i... było tak samo! Żadnej nudy, choć przecież nie widzieliśmy na scenie gwiazd z pierwszych stron gazet. One zresztą chyba nie potrafią tak szczerze się bawić, a przy okazji dostarczać wzruszeń publiczności.

My mieliśmy to szczęście, że rezolutne artystki zapozowały nam do zdjęcia tuż przed występem w polanickim Teatrze Zdrojowym. Czyż to nie małe gwiazdy wielkiego już formatu?

„Każdy chociaż raz powinien wziąć udział w imprezie organizowanej przez Was. Za każdym razem jest to ogromna lekcja tolerancji, zrozumienia, empatii, wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka” – dziękowała organizatorkom z Fundacji Szansa Agata Winnicka, zastępca burmistrza Polanicy-Zdroju. Przytoczmy jej recenzję festiwalu:

„Każdemu dajecie szansę – dzieciom i młodzieży na zaprezentowanie swoich umiejętności, pokazanie siebie, podniesienie poczucia własnej wartości. Rodzicom – na piękne chwile wzruszenia i radość z sukcesu dziecka. Publiczności – na przeżycie niesamowitych emocji i lekcję pokory. Nauczycielom i wychowawcom – na dumę i satysfakcję z tego, co robią”.

Nic dodać, nic ująć... Spotkanie miało na celu prezentację talentów dzieci oraz integrację osób z niepełnosprawnością intelektualną z osobami pełnosprawnymi. My widzieliśmy jeszcze występy 19-osobowej grupy z Wesołego Przedszkola, niemal równie licznej ekipy ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Edukator”, „Maryli Rodowicz” i dzieci kwiatów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Angeliki Niewiadomskiej, której interpretacja piosenki „Solo” Blanki na Eurowizji zrobiłaby prawdziwą furorę.

Gdy na scenę wyszły dwie artystki, które podjęły się zaśpiewania trudnej piosenki grupy Spice Girls, reporter doba.pl dostał telefon: – Zapadł się rynek w Kłodzku! Choć to był news, nasze rozczarowanie, że musimy opuścić tak fantastyczne miejsce i artystów, było niezmierzone... Wypada zatem podziękować Fundacji Szansa, za aż tyle powodów do wzruszeń i powtórzyć za panią burmistrz: każdy choć raz powinien ich doświadczyć. [kot]

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Wojtek1977 sobota, 20.05.2023 20:34
A co się działo przed, ho ho ho wystarczyło...