komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 18 września 2020

Irmy, Stanislawa

Festiwal Podróżników National Geographic na Dolnym Śląsku

wtorek, 8.10.2019 10:52 , komentarze: 0 , odsłony: 462
kategorie artykułu:

Rusza trzecia edycja Festiwalu Podróżników National Geographic na Dolnym Śląsku. Od 11 do 13 października, w ramach Święta Województwa, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zapraszamy na 3 dni inspirujących opowieści o podróżach, eksploracji, przełamywaniu własnych barier i wytyczaniu nowych celów.

W ramach tegorocznego Festiwalu zaplanowaliśmy prelekcje, pokazy filmowe, warsztaty i spacery fotograficzne, nie tylko we Wrocławiu, ale także w Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy.

W piątek zapraszamy szkoły do Dolnośląskiego Centrum Filmowego na inspirujące lekcje i warsztaty. Opowiemy o superposzukiwaczach przygód i tajnych misjach w europejskich miastach, a także o pingwinach na Antarktyce i botanicznych podróżnikach Swoje warsztaty przeprowadzą zaś Miasto Kłodzko, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia z Wałbrzycha oraz Zamek Książ. Uczniowie podczas wspólnego sadzenia roślin posłuchają o tajemnicach Kłodzka, wykonają swój wymarzony zamek, a także wezmą udział w warsztatach zdobniczych.

Szczegółowy program lekcji i atrakcji  dostępny jest: http://travelery.national-geographic.pl/wroclaw-lekcje a zapisy dla szkół prosimy przesyłać na adres: promocja@dolnyslask.pl.

W sobotę i niedzielę zaprezentujemy wspaniałe historie z różnych zakątków świata. Będą to opowieści o drogach na szczyty górskie, ale też takie o kultowej drodze 66, o samotności na pustyni, eksploracji najgłębszych jaskiń czy poszukiwaniu białych niedźwiedzi. Zaplanowaliśmy 27 prelekcji w 3 salach DCF, które zagwarantują różnorodność tematów i emocji.  Festiwal odwiedzą m.in. Adam BieleckiTomek MichniewiczKrzysztof Starnawski ExpeditionKamila KielarMateusz WaligóraJoanna LamparskaBusem Przez Świat - Bus Around The World i Globstory, fotografowie National Geographic Marek Arcimowicz Adventure Photographer i Marcin Zaborowski Photography oraz wielu innych wspaniałych podróżników, dziennikarzy, fotografów i blogerów.

W DCF nie zabraknie również warsztatów zapraszamy m.in.: na Leśny Savoir – vivre, a wszyscy chętni będą mogli zrobić sobie festiwalowe koszulki w ramach warsztatów sitodruku z Kwiaciarnią Grafiki.

Dodatkowo zaplanowaliśmy prelekcje w Stara Kopalnia - Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, gdzie wystąpią: Elżbieta Szumska i Małgorzata Szumska - Małgorzata Szumska - książkiZnajkraj - Szymon Nitka, oraz Pojechana - Aleksandra Świstow.

Z kolektywem fotografów We Roam Poland będziemy spacerować w piątek po Jaworzynie Śląskiej, w sobotę po Świdnicy i Wrocławiu nocą, a w niedzielę po Stawach Milickich.

Dla chętnych mamy też pokazy filmowe: we Wrocławiu  - w DCF, w Sali Polonia, oraz w Jeleniej Górze  - w kinie Lot  i w Legnicy - w kinie Piast. W programie pokazów polecamy Nagrodzony Oscarem Free Solo, czyli zapis przygotowań Alexa Honnolda do wspinaczki bez asekuracji na najsłynniejszą ścianę skalną na świecie monolit w Parku Narodowym Yosemite oraz pokaz specjalny filmu Ostatnia Góra o wyprawie na K2, i akcji ratunkowej na Nanga Parbat. Ponadto w naszym repertuarze kinowym Genesis 2.0 opowiadający o tajemnicach ukrytych w naturze; film Lasy Bagienne, który ukazuje to, co niedostępne i wyjątkowe w tych siedliskach; Antropocen: epoka człowieka to film, który dokumentuje formy i przejawy dominacji człowieka nad Ziemią oraz Zadziwiający świat chrząszczy.

Wstęp na Festiwal jest bezpłatny. Wejściówki będzie można odbierać od 4 października w kasie DCF.

Szczegóły Festiwalu na stronie http://travelery.national-geographic.pl/festiwal-wroclaw

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 09:54
środa, 16.9.2020 11:06
1
wtorek, 15.9.2020 13:51
wtorek, 15.9.2020 11:19
piątek, 11.9.2020 12:40
środa, 9.9.2020 08:22
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele