Otwarcie nowoczesnej eko-pracowni, czyli zielonego serca kłodzkiego Chrobrego. Trafiły tam niezwykłe straszyki [FOTO]

piątek, 17.11.2023 17:26 2648 0

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku została przekazana do użytku nowoczesna pracownia biologiczna. Powstała ona dzięki udziałowi szkoły w programie „EKO-PRACOWNIA – Zielone Serce Szkoły”. Gospodarzem eko-pracowni, a zarazem jej współtwórczynią i koordynatorką, która pracowała przy realizacji projektu, jest pani Elżbieta Twaróg, nauczycielka biologii.

Nowa eko-pracownia mocno rozszerzyła możliwości poznawcze naszych uczniów. Nauczanie po przez doświadczanie, jest najlepszą formą przyswajania wiedzy. W pracowni znajdziemy wiele niezwykłych atrakcji, jak różne odmiany roślin kolekcjonerskich czy niezwykle ciekawe gatunki owadów. Niewątpliwie bardzo ciekawa jest kolekcja kilku gatunków straszyków, cyli wyjątkowych owadów.. Jest też jaszczurka z gatunku agawa brodata, o wdzięcznym imieniu Gniewko.

Na wyposażeniu nowej pracowni znalazły się nowoczesne szafy, stoliki, ergonomiczne krzesła, 17 mikroskopów, monitor multimedialny, laptop, tablet graficzny, tablica, tace preparacyjne, preparaty trwałe tkanek uszkodzonych, zestawy do badań eko-badacza przeznaczone do badania wody i gleby, zestaw do biodegradacji, zestawy do poławiania bezkręgowców, szkło laboratoryjne, przyrządy do doświadczeń, zestawy ogrodnicze.

W symbolicznym otwarciu pracowni – na zaproszenie dyrektora I LO w Kłodzku, Marcina Klimaszewskiego – udział wzięli Maciej Awiżeń – starosta kłodzki, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, wicestarosta kłodzki oraz Ewa Piszczek, dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Kłodzku. Każdy mógł potrzymać na swojej dłoni straszyka oraz podejrzeć świat okiem mikroskopu.

Całkowity koszt pracowni wyniósł ponad 56 tys. zł. Dofinansowanie na realizacje projektu w Kłodzku przyznane zostało przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej po przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, oraz przez Powiat Kłodzki. Projektowi patronowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek