Barbara Korbas odebrała wyróżnienie „Zasłużony dla Powiatu Kłodzkiego” za swój wkład w rozwój turystyki oraz promocję regionu

poniedziałek, 30.10.2023 16:07 1211 0

Barbary Korbas nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Aż dziw, że dopiero teraz została wyróżniona medalem „Zasłużony dla Powiatu Kłodzkiego”. Odebrała go podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Kłodzkiego, 27 października.

Barbara Korbas to wybitna pedagog, psycholog i kulturotwórca, która przez 20 lat oddawała się nauce historii. Od 2002 roku pełni funkcję dyrektora Muzeum Górnictwa w Nowej Rudzie, a od 2006 roku jest również jego właścicielką. Jej praca jest nie tylko zadaniem zawodowym, ale także misją, jaką jest przekazywanie turystom informacji o trudach i niebezpieczeństwach, jakie towarzyszyły górnikom podczas ich ciężkiej pracy.

Dzięki niezwykłej kreatywności Pani Barbary powstała pierwsza w Polsce, a czwarta w Europie, podziemna kolejka górnicza, która rocznie przewozi około 50 tys. turystów. Jej zaangażowanie w rozwój turystyki oraz promocję miasta Nowa Ruda i regionu kłodzkiego jest godne uznania. W 2013 roku, Barbara Korbas była jedną z osób odpowiedzialnych za reaktywację działalności Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Nowej Rudzie, co w znaczący sposób przyczyniło się do rozwoju turystyki i promocji naszego pięknego regionu.

Podczas uroczystego wręczenia medalu obecni byli najważniejsi przedstawiciele naszego powiatu: Zbigniew Łopusiewicz – Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego, Maciej Awiżeń – Starosta Kłodzki, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk – Wicestarosta Kłodzki, Piotr Marchewka – Etatowy Członek Zarządu Powiatu, Małgorzata Kanecka – Członek Zarządu Powiatu, Ryszard Niebieszczański – Członek Zarządu Powiatu. Pozostali wyróżnieni tytułem „Zasłużony dla Powiatu Kłodzkiego” odebrali medale wcześniej [pisaliśmy o tym TUTAJ]. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek