25-lecie Dolnośląskiego Klubu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Sudety” Kłodzko

poniedziałek, 30.10.2023 14:03 685 0

W Muzeum Ziemi Kłodzkiej w sobotę, 28 października, odbyła się uroczystość z okazji 25-lecia Dolnośląskiego Klubu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Sudety” Kłodzko.

Podczas tej wyjątkowej chwili pełnej wspomnień, wzruszeń i podziękowań, władze klubu postanowiły uhonorować wszystkich tych, którzy w znaczący sposób przyczynili się do rozwoju i wspierali działalność klubu, wręczając im pamiątkowe tabliczki. W klubie „Sudety” Kłodzko na co dzień aktywnie działa kilkudziesięciu zawodników zrzeszonych w siedmiu sekcjach sportowych. Warto dodać, że na rok 2023 klub zaplanował aż 81 różnych imprez i szkoleń, co dowodzi ogromnego zaangażowania jego liderów.

Podczas uroczystości starosta kłodzki, Maciej Awiżeń, osobiście pogratulował uczestnikom tej pięknej rocznicy i przekazał prezesowi klubu list gratulacyjny. Oto fragment jego życzeń:

„Determinacja, a przede wszystkim odwaga z jaką stajecie do pokonywania codziennych wyzwań, jest wielkim wzorem do naśladowania dla nas wszystkich. Niech duch rywalizacji sportowej zawsze sprzyja w realizacji każdego wybranego celu. Życzę Państwu długich lat w zdrowiu i pełnej aktywności fizycznej, a zmagania sportowe niech przynoszą zawsze wiele satysfakcji, radości i osobistego spełnienia każdego dnia”.

Niezwykłe gratulacje i słowa uznania płynęły także od pozostałych zaproszonych gości, którzy odpowiedzieli na zaproszenie prezesa klubu, Józefa Plichty.

Wśród nich byli: Michał Piszko, burmistrz Kłodzka, Małgorzata Matusz reprezentująca wójta Gminy Kłodzko, Zbigniew Tur - Wójt Gminy Kłodzko, Monika Piątek – w imieniu dyrektora Kłodzkiego Ośrodka Kultury, Teresa Ludwin z Sudeckiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych – w imieniu dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku, Aurelia Soliło – prezes Powiatowego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, Mirosław Mirynowski – prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących Cross w Warszawie, Adam Dzitkowski – prezes Związku Kultury Fizycznej Olimp, Barbara Bryja – prezes Dolnośląskiego Okręgu Polskiego Związku Niewidomych, Joanna Staliś – prezes Nyskiego Klubu Sportowo Turystycznego Niewidomych i Słabowidzących Atut Nysa.

To wyjątkowe wydarzenie niech stanowi hołd dla trwającej od ćwierć wieku działalności i zaangażowania Dolnośląskiego Klubu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Sudety” Kłodzko. Niech te piękne chwile staną się inspiracją do kontynuacji wspaniałej pracy i osiągania kolejnych sukcesów. [-]

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kłodzku.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek