15 lat więzienia za okradanie altanek na ogródkach działkowych? Tak! Dla 49-latka z Nowej Rudy złodziejstwo to styl życia

piątek, 13.10.2023 15:11 2383 1

49-latek, który ledwie w marcu opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za kradzieże, znowu wpadł w ręce noworudzkiej policji. Podejrzany jest o dokonanie kilkunastu włamań do altanek na ogródkach działkowych.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna od marca do października pod osłoną nocy włamywał się do altanek na terenie ogródków działkowych w Nowej Rudzie. Wybijał szyby, wchodził do środka i zabierał wszystko, co napotkał na swojej drodze. Kradł elektronarzędzia, sprzęt gospodarstwa domowego oraz żywność. W wyniku swojej przestępczej działalności spowodował straty w wysokości kilkunastu tysięcy złotych.

Sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z Nowej Rudy. Mundurowi ustalili, że mężczyzna w marcu opuścił więzienie, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Złodziej został już przesłuchany i usłyszał 11 zarzutów kradzieży z włamaniem. Teraz odpadać będzie w warunkach powrotu do przestępstwa.

W czwartek, 12 października, prokurator  zastosował wobec podejrzanego dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Z uwagi na to, że 49-latek działał w warunkach recydywy wielokrotnej, wymiar kary, który mu grozi, jest wyższy. Mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 15 lat. [-]

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Nowy wątek
piątek, 13.10.2023 20:19
37 %od dzisiaj energia cieplna w górę.