W Lądku-Zdroju ruszył festiwal „8. Letnie Zderzenie Teatrów. Przestrzeń i Forma”. My czekamy na spektakl o Hrabalu!

czwartek, 17.8.2023 10:12 1364 0

8. Letnie Zderzenie Teatrów. Przestrzeń i Forma to od warsztatów otwartych dla wszystkich, przez małe formy cyrkowe i po przedstawienia dla dzieci i widowiska dla dorosłych. Wszystko –  jeśli na plany nie wpłynie pogoda – w przepięknych plenerach lądeckiego uzdrowiska. „Spektakle lekkie, łatwe i przyjemne ze sporą dawką humoru” – tak zachwala nam imprezę Marek Mazurkiewicz, dyrektor festiwalu, który trwać będzie do 19 sierpnia.

Znana przede wszystkim z Kłodzka impreza drugi rok z rzędu odbywa się w Lądku-Zdroju. – To impreza otwarta na każdego widza – podkreśla Marek Mazurkiewicz i wcale tu nie przesadza. Byliśmy uczestnikami poprzednich edycji festiwalu i wiemy, jak to fajna przygoda. Idziesz sobie świetnie znanymi ulicami, a tu... dzieje się! Lądecki rynek czy Park Zdrojowy pełne będą zaskakujących dla każdego widza sytuacji.

My szczególnie ostrzymy sobie zęby na spektakl „Hrabalu Ty mój”. Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy przedstawi opowieść o życiu Bohumila Hrabala (1914-97) od dzieciństwa, aż do śmierci. Spektakl powstał na bazie prozy tego wybitnego czeskiego pisarza. „Gdzieś przy uliczce blisko rynku musi być gospoda, żeby pożartować, sąsiadów obgadać i pośpiewać, kiedy mus przyjdzie" – czytamy w opisie przedstawienia. Oto – na zachętę! – jego fragment:

– Na tegorocznym festiwalu dominować będą spektakle lekkie, łatwe i przyjemne ze sporą dawką humoru, oparte na bliskim kontakcie z publicznością, ale zobaczymy też duże wieczorne widowiska z oryginalną warstwą wizualną i dźwiękową. Będzie zabawowo i refleksyjnie, historycznie i współcześnie, aktywnie i wartościowo, czyli artystycznie uroczo – przekazał nam Marek Mazurkiewicz. Sprawdzimy! [kot]

Szczegółowy program festiwalu 8. Letnie Zderzenie Teatrów. Przestrzeń i Forma w Lądku-Zdroju znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek