Otwarto oferty na remont drogi powiatowej w Jugowie. Wkrótce ruszą prace

poniedziałek, 7.8.2023 14:43 394 0

Starosta Maciej Awiżeń informuje n swym profilu na fb, że po przeprowadzonych remontach dróg powiatowych w Nowej Wsi Kłodzkiej, Czerwieńczycach i Bożkowie, przyszedł czas na remont drogi w Jugowie.

W piątek, 4 sierpnia, w wyniku przeprowadzonego przetargu przez Powiat Kłodzki, otwarto złożone oferty na wykonanie remontu drogi powiatowej w Jugowie. Najtańszą ofertę złożyła firma Eurovia na kwotę 2 153 133 zł. Teraz jest czas na dopełnienie formalności i będzie można zacząć prace remontowe.

Na realizację tego zadania stworzono montaż finansowy i pozyskano środki: z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Gminy Nowa Ruda, Nadleśnictwa Jugów oraz udział własny Powiatu Kłodzkiego. Zakres zadania obejmie remont drogi na długości 3,673 km – jest to odcinek od wiaduktu kolejowego przez miejscowość Jugów. Remont drogowy będzie obejmował teren po zrealizowanej inwestycji gminnej – ułożonej kanalizacji deszczowej.

Jeszcze tylko wykonawca kanalizacji, musi dokończyć porządki na placu budowy, i po podpisaniu umowy z wyłonionym wykonawcą, będzie można rozpocząć prace. W ramach robót wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni i zjazdów z betonu asfaltowego, również zostaną wykonane pobocza z kruszywa i wyremontowane odwodnienia.

Jak podkreśla Piotr Marchewka, członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, cieszymy się, że inwestycja w Jugowie, już niebawem zostanie przeprowadzona. Prace na drodze przewidziane są do końca października bieżącego roku. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek