Tour de Pologne to będzie wielka frajda dla kibiców, ale sprawdź, gdzie kierowców spotkają utrudnienia [MAPKI, MINUTÓWKA]

środa, 26.7.2023 12:19 1216 0

80. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne startuje 29 lipca w Poznaniu. U nas kolarze pojawią się 31 lipca. To będzie wielka frajda dla kibiców, ale na kierowców czekać będą utrudnienia.

W poniedziałek, 31 lipca, trasa wyścigu prowadzi przez przełęcze w Górach Sowich. Na teren naszego powiatu kolarze wjadą około 13:30:
• 13.30 – przejazd przez Przełęcz Jugowską – ul. Fabryczna w Ludwikowicach Kłodzkich – obwodnica Nowej Rudy – Wolibórz – Przełęcz Woliborska;
• 14:30 – peleton znów zawita na terenie gminy Nowa Ruda wjeżdżając od strony Srebrnej Góry – Nowa Wieś Kłodzka – Czerwieńczyce – Mały Bożków – Święcko.

Peleton będzie jechał ze średnią prędkością 41 kilometrów na godzinę. Ruch na trasie wyścigu będzie wstrzymywany operacyjnie na 40-50 minut przed planowanym przyjazdem wyścigu na dany odcinek. Planowane godziny wyścigu na danym odcinku są uwzględnione w „minutówce” trasy/czasach przejazdu poniżej.

Ruch „poprzeczny” na trasie będzie odbywał się do ostatniej chwili i zostanie wstrzymany na czas przejazdu peletonu, który zajmie około 10 minut na danym skrzyżowaniu. Trasę końcówki etapu jest na mapce poniżej. Uwaga! Nie będzie objazdów.

Zobacz, które drogi i ulice rejonie Dusznik-Zdroju zamknięte będą dla całego ruchu mniej więcej w godzinach 15:00-17:00 [uzależnione będzie to od czasu przyjazdu peletonu]:
• DK8 – od strony Szczytnej do skrzyżowania z drogą wojewódzką na Zieleniec,
• DW389 – odcinek od DK8 na Zieleńca,
• 3301D – od skrzyżowania w Zieleńcu do ulicy Parkowej,
• ul. Parkowa
• ul. Podgórze – od parku do Karczmy Bławatek.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek