Skansen w Pstrążnej odwiedził Antoni Piechniczek, słynny trener, który doprowadził naszych piłkarzy do medalu mistrzostw świata

poniedziałek, 15.5.2023 09:39 1412 0

Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego – Skansen w Pstrążnej do jedna z wizytówek ziemi kłodzkiej. Antoni Piechniczek był selekcjonerem polskiej reprezentacji, która w 1982 roku na piłkarskim mundialu w Hiszpanii zajęła trzecie miejsce.

„Skansen prezentuje nasze tradycje ludowe, naszą tożsamość narodową, dziedzictwo kultury – to wielki skarb tutejszej ziemi!” – napisała Zyta Piechniczkowa [proszę zwrócić uwagę na tę niemal zapomnianą już żeńską formę pisownię nazwiska!], a jej mąż potwierdził to własnoręcznym podpisem. Oboje niezwykle cenią tradycję.

Antoni Piechniczek [rocznik 1942] i  jego żona urodzili się na Śląsku. Znali się od dziecka, ale na pewnej prywatce...  „Przyjrzałem się wszystkim dziewczynom i stwierdziłem, że jakbym miał wybrać jedną, to tylko Zytę” – wspominał legendarny trener w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”. Są razem po ślubie już 57 lat! Razem też odwiedzili nasz skansen {pani Zyta jest na zdjęciu pierwsza od lewej].

A kto jeszcze nie był w Pstrążnej? „Wielka sprawa!” – tak o tym miejscu pisze Zyta Piechniczkowa. Muzeum w wiejskiej dzielnicy Kudowy-Zdroju czynne jest od 9:30 do 18:00, a bilet kosztuje TYLKO 12 złotych! Za to można zobaczyć, jak piękna była drewniana architektura sudecka, a zwłaszcza, jak ich dawni mieszkańcy żyli. To muzeum, w którym nikt się nie znudzi. [kot]

Zdjęcia: Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego – Skansen w Pstrążnej.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek