„Pháo đài Kłodzko”, czyli Twierdza Kłodzko trafiła do Wietnamu razem z projektem warszawskich fotografów

poniedziałek, 13.3.2023 13:28 442 0

Projekt „Polska z nieba” nie jest bardzo nowy, ale dopiero w ubiegłym tygodniu zainteresował wietnamski portal we25.vn. Pokazał on 32 – jak to określił – „piękne zdjęcia lotnicze Polski”. Wietnamczykom na ich podstawie nasz kraj jawi się jako bardzo nowoczesny, ciekawy i różnorodny. Wśród fotografii jest też Kłodzko z lotu ptaka.

„Chyba nie ma nic skuteczniejszego, niż promocja kraju poprzez fotografię” – czytamy po… wietnamsku. „Polska z nieba” to wspólny projekt pary z Warszawy: Macieja Margasa i Aleksandry Łogusz. Oto film, który tłumaczy jego ideę:

„Zawsze fascynowały mnie widok świata z góry. Kiedy miałem 16 lat, zacząłem robić zdjęcia z dachów warszawskich wieżowców” – przytaczają słowa pana Macieja Wietnamczycy z Hanoi. Teraz zdjęcia robi z samolotów, balonów na ogrzane powietrze, dronów, ale i z helikopterów.

Z pokładu jakiej maszyny została zrobiona ta przepiękna fotografia Kłodzka? Tego nie wiemy. Wiemy za to, jak – po wietnamsku! – nazywa się jej główny obiekt: „Pháo đài Kłodzko”. [kot]
 
Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek