W Parku Szachowym pojawiły się kolejne polanickie niedźwiadki [Foto]

wtorek, 16.8.2022 10:52 1028 0

W Polanicy-Zdroju trwa Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina. W uroczystej inauguracji udział wzięli m.in. Mateusz Jellin - burmistrz Polanicy-Zdroju, przewodnicząca Rady Miejskiej, Marlena Runiewicz-Wac oraz Radosław Jedynak, prezes Polskiego Związku Szachowego, a kulminacyjnym elementem uroczystości było odsłonięcie polanickich niedźwiadków szachistów.

- Uroczysta inauguracja miała miejsce w Parku Szachowym. Była to doskonała okazja do tego, aby odsłonić i zaprezentować kolejne polanickie niedźwiadki. Tym razem - grające w szachy. Mam nadzieję, że się wszystkim spodobają. Misie rozgościły się w parku na dobre i bardzo lubią, gdy ktoś robi sobie z nimi zdjęcie. Zapraszam więc wszystkich do podziwiania i fotografowania - zachęca burmistrz. 

Autorką projektu niedźwiadków jest studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Karolina Konieczny.

To już kolejne niedźwiadki, jakie pojawiły się w Polanicy-Zdroju. Pierwsza, odlana z brązu figurka pojawiła się już przed Pijalnią Wód Mineralnych w Parku Zdrojowym, a jej oficjalne odsłonięcie odbyło się w maju br. O tym pisaliśmy TUTAJ: Wrocław ma krasnale, Jelenia Góra - jelonki, a Polanica-Zdrój...niedźwiadki. Pierwszy z nich pojawił się już w uzdrowisku [Foto]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek