Wakacyjna papieroplastyka w bibliotece w Żelaźnie

piątek, 12.8.2022 13:44 409 0

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Żelaźnie nie zatrzymuje się i ciągle zaskakuje nowymi przyjemnościami literacko-artystycznymi. Tym razem zajęcia odbywały się w duchu ,,Bajecznych ptaków - Jak zrobić wdzięcznego pawia z kolorowego papieru?". Jak twierdzi bibliotekarka Roma, paw zawsze nas intryguje grą kolorów, pięknym ogonem, dumną postacią i dlatego postanowiliśmy zrobić takiego pawia z kolorowego papieru.

Do wyboru były dwie możliwości. Jeden paw zrobiony metodą quillingu, jest to technika z rodzaju papieroplastyki, nazywana także papierowym filigranem. Słowo quilling pochodzi z języka angielskiego i oznacza nawijać na pióro lub rurkę. Za pomocą tej metody tworzy się ozdoby z wąskich pasków papieru, zawijanych, rulowanych w kształt spirali i odpowiednio formowanych przez zagniecenie warstw papieru. Oprócz kolorowych pasków papieru potrzebujemy jeszcze klej, wykałaczkę, nożyczki i szczyptę wyobraźni pomieszanej z naszą pasją.

Pawia tą metodą postanowiła zrobić Zosia. Metoda ta jest bardzo pracochłonna i dla bardzo cierpliwych osób. Nasza Zosia taka jest, a mimo to wszyscy pomagaliśmy jej rolować kolorowe paski. Praca wyszła niepowtarzalna i jesteśmy dumni z Zosi i z samych siebie. Drugą metodą harmonijkową, troszkę łatwiejszą, pawia tworzyły pozostałe dzieci. Dobrały się w pary i wspólnie dobierały kolory i ich ułożenie w tęczowe ogony. Dumne pawie wspaniale sprezentują kolorowy ogon na bibliotecznym oknie.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek