Wystawa z dreszczykiem: w Kłodzku kobiety kochają pająki!

wtorek, 9.8.2022 18:16 1506 1

Tego nie można przeoczyć. Rodzice będą mieli frajdę nie mniejszą niż ich dzieci. Panowie będą udawać, że się nie boją, a panie nie zdołają ukryć swej fascynacji... pająkami! A przy tym wszyscy dowiedzą się o świecie więcej niż z najciekawszych filmów przyrodniczych.

Może byśmy nie zwrócili uwagi na wystawę pająków w Kłodzkim Ośrodku Kultury, ale polecił ją burmistrz miasta na swym profilu w mediach społecznościowych. Ki czort? Co ciekawego może być w pająkach, których przecież pełno wokół nas? Błąd, w Kłodzku można obejrzeć stworzenia niemal z całego świata i to żywe. Ba, jedno z nich wziąć do ręki i pogłaskać!

Choć oczywiście właśnie to robi wielkie wrażenie, czyli wielki stwór na dłoni, opiekunowie pająków sprawiają, że nawet się nie spostrzeżemy, a zaczynamy brać udział we wspaniałej lekcji. Panowie Sebastian Gawlik i Kamil Bainsky opowiadają o swych podopiecznych z taką pasją, że uprzedzenia i strach znikają, a pojawia się zainteresowanie i – zwyczajnie – sympatia.

Wszystkiemu towarzyszą edukacyjne tablice i filmy. Uzyskacie też odpowiedzi na każde pytanie. Wiecie na przykład, jak nazywają się pająki występujące w Polsce? Choćby strojniś nadobny, poskocz krasny czy plądrownik osobliwy (czyż to nie wyborne?). Co wiązało z pająkami legendy muzyki Davida Bowiego, Boba Marleya czy Johnny'ego Casha? A czy ptasznik kędzierzawy boi się, gdy bierzemy go na ręce?

Jeśli zechcecie mieć pająki w domu, zamiast na przykład chomika (serio!), panowie Sebastian i Kamil doradzą, jak się do tego zabrać. Oni sami zwiedzili świat, by zobaczyć, jak w warunkach naturalnych żyją ich ulubieńcy. A nie było to łatwe. Dlaczego? Tego też dowiecie się na wystawie. [kot]

Wystawa w Kłodzku będzie czynna do 14 sierpnia.  Codziennie od 10:00 do 18:00. Wystawie o pająkach towarzyszy kiermasz książek i  książeczek na ich temat.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Nowy wątek
Bogobojowy środa, 10.08.2022 08:11
Kobiety są za Prawicą Zjednoczonej ....Tak jestem jeszcze ministrantów...