Koncert Charytatywny wspierający zbiórkę na budowę rzeźby przestrzennej w Polanicy-Zdroju [Foto]

poniedziałek, 21.6.2021 18:40 2016 3

19 czerwca w Teatrze Zdrojowym - Centrum Kultury i Promocji w Polanicy - Zdroju odbył się Koncert Charytatywny wspierający zbiórkę na budowę rzeźby przestrzennej upamiętniającej postaci prof. Zbigniewa Horbowego oraz dr. Wiesława Malki.

Program wydarzenia rozpoczęła prezentacja inwestycji, jakie zrealizowane zostały w Polanicy Zdroju w latach 2019-2021 oraz wystąpienie burmistrza, Mateusza Jellina. 

- 2,5 roku za nami. Połowa kadencji to świetny czas na delikatne podsumowania, bo nie ukrywam, że udało nam się dość sporo osiągnąć. Dzięki dobremu zespołowi, który wspólnie z Radą Miejską tworzymy, udało nam się pozyskać ponad 30 milionów złotych na inwestycje zmieniające nasze miasto. Rozumiem, wiem i też jak mieszkaniec odczuwać te bolączki ponieważ miasto jest dość mocno rozkopane i jest dużo uciążliwości, ale wszytsko po to żeby nam już niedługo żyło się lepiej, mieszkało wygodniej i żeby turyści jeszcze bardziej doceniali piękno naszego uzdrowiska. Te pozyskane miliony, które zainwestowaliśmy w rozwój przede wszystkim infrastruktury podziemnej, bo powstały kilometry nowych wodociągów, kanalizacji deszczowej czy też inwestycje w drogownictwo, które do tej pory nie było mocną stroną Polanicy - to dopiero początek. Przed nami kolejne lata pełne inwestycji i wyzwań. Niedługo ruszamy z rewitalizacją tak długo oczekiwanego kąpieliska miejskiego. To kilkanaście milionów, które będziemy musieli wydać na ten cel. Budowa hali sportowej, rewitalizacja całego Ośrodka Sportu i Rekreacji to wyzwania na lata przyszłe. Nie odkładamy oczywiście spraw związanych  drogami , bo jeszcze bardzo wiele potrzeb jest w naszym mieście do zrealizowania. Duża metamorfoza czeka również park. Złożony wniosek na kilkanaście milionów złotych spowoduje, że ta przestrzeń stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna dla turystów, ale przede wszystkim dla nas, dla mieszkańców korzystających na co dzień z uroków naszego miasta. Ponadto wiele inwestycji w edukację, bezpieczeństwo - to wszytsko chcemy zrealizować w najbliższych latach - mówił Mateusz Jellin, burmistrz Polanicy-Zdroju.  

W programie wydarzenia znalazł się także koncert w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pod kier. dr hab. Julity Przybylskiej-Nowak, oraz licytacje przedmiotów przekazanych na rzecz wsparcia budowy rzeźby, w tym m.in. wazony autorstwa Profesora, albumy, monety kolekcjonerskie, obrazy oraz grafiki.  

Z licytacji przedmiotów przekazanych na rzecz wsparcia budowy rzeźby, która ma zostać usadowiona w centralnej części Parku Zdrojowego, udało się uzyskać blisko 18 tysięcy złotych. Projekt rzeźby przygotowali znani artyści prof. Maciej Albrzykowski i prof. Grażyna Jaskierska - Albrzykowska, wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Nowy wątek
Bogobojowy środa, 23.06.2021 05:11
Burmistrz na medal. Drogi jak kartofliska a ten zbiórkę kasy...
mark wtorek, 22.06.2021 21:28
"... nie ukrywam, że udało nam się dość sporo osiągnąć"...
Pinokio. wtorek, 22.06.2021 01:41
To może niech zrobią taki koncert na zrobienie nowych dróg...