Potrójne święto w polanickiej szkole [Foto]

wtorek, 15.10.2019 17:14 6282 6

15 października w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdroju odbyła się uroczystość pasowania klas pierwszych połączona z obchodami Dnia Patrona Szkoły oraz Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W wydarzeniu wzięli udział m.in. wiceburmistrz miasta Agata Winnicka, prezes Towarzystwa Miłośników Polanicy, Edward Wojciechowski, przedstawiciele firm, które na co dzień współpracują ze szkołą, a także nauczyciele i rodzice.  

- Połączyliśmy Dzień Edukacji Narodowej ze świętem patrona, ale również z pasowaniem uczniów klas pierwszych na pełnoprawnych już uczniów naszej społeczności szkolnej. Mamy cztery klasy pierwsze. Są to uczniowie po szkole podstawowej i gimnazjum, którzy kształcić się będą w trzech zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa oraz technik organizacji turystyki - mówi Beata Dreszer, dyrektor szkoły. 

Podczas uroczystości uczniowie złożyli wiązanki kwiatów oraz znicze pod znajdującą się w szkole tablicą upamiętniającą patrona szkoły,  bł. Jana Pawła II. Wydarzenie było również doskonałą okazją do podziękowania pedagogom za ich pracę. 

W tym roku do szkolnego grona dołączyło blisko 100 uczniów. W sumie w placówce kształci się 245 uczniów. 

Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 1996 roku. Obecnie szkoła kształci w zawodach branży turystycznej: technik hotelarstwa, technik organizacji turystyki oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Kształcenie uczniów odbywa się nie tylko na lekcjach i na terenie szkoły. Przyjaciele szkoły, wśród których są współpracujący ze szkołą pracodawcy, chętnie uczestniczą w organizowanych w szkole lub u siebie warsztatach i pokazach, dzieląc się swoimi umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem. Wielokrotnie też współpracowali ze szkołą realizując z uczniami i nauczycielami projekty wyjazdowe. Nieocenione w kształceniu uczniów RST są praktyki i straże zagraniczne, gdzie uczniowie nabywają przydatnych umiejętności i uczą się podstaw wymaganych przez pracodawców. 

 

Przeczytaj komentarze (6)

Komentarze (6)

Nowy wątek
Zażenowany uczestnik Pięknej uro poniedziałek, 28.10.2019 19:16
Świetna młodzież, bardzo dobra kadra wielu przyjaciół szkoły - pytam...
Skafander poniedziałek, 21.10.2019 23:21
Ale fajne dziecioczki pondro
środa, 16.10.2019 06:20
dzieciaki te ręce trosze wyżej i na cześć
abc wtorek, 15.10.2019 22:35
To jest ten sam Edward Wojciechowski, co dawno temu uczył...
środa, 16.10.2019 04:57
To ten sam P.Wojciechowski .Super był nauczyciel .
wtorek, 15.10.2019 21:05
Fajna młodzież