Matematyka w mundurze [Foto]

wtorek, 10.4.2018 10:45 2462 0

Uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku uczestniczyli w niekonwencjonalnej lekcji matematyki. Jak opisuje jeden z uczestników, opuściliśmy ławki szkolne i zwartym szykiem, w mundurach udaliśmy się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku. Poznaliśmy praktyczne zastosowanie funkcji trygonometrycznych w wyposażeniu wozu i sprzętu strażackiego. Osobiście mierzyliśmy odległości, liczyliśmy kąty nachylenia w przestrzeni, obliczaliśmy wysokości wieży, masztu, budynku.

Pracowaliśmy w zespołach uzupełniając karty ćwiczeń na placu strażackim. Rywalizacja była ostra. Drużyna Wioletty Łoś zajęła I miejsce otrzymując wyniki zbliżone do parametrów rzeczywistych (uzyskanych przez strażaków). Bardzo podobały nam się warsztaty.

Dzięki uprzejmości gospodarzy pod dowództwem p. Piotra Ogielskiego dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji nt. pracy strażaków. Mieliśmy okazję zwiedzić jednostkę, byliśmy nawet świadkami akcji ratowniczej.

Zajęcia były kolejnym etapem projektu „Matematyka w mundurze”. Przed świętami byliśmy w Explora Parku w Wałbrzychu. Autorką i realizatorką obu przedsięwzięć jest, nasza pani od matematyki Beata Jakimiec.

Klasa 2 c Technik Logistyk Mundurowy
ZSP nr 1 „ Budowlanka”

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek