„Noś odblaski będziesz widoczny”

czwartek, 9.11.2017 08:28 1003 0

Policjanci na terenie powiatu kłodzkiego prowadzą akcje „Noś odblaski będziesz widoczny”, która wpisuje się w ogólnopolskie założenia kampanii informacyjno-edukacyjnej „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM.

W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci prowadzili działania prewencyjne . Pieszym , którzy poruszali się w terenie niezabudowanym przekazywali odblaski. Ponadto policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Kłodzka przekonywali i zachęcali pieszych do korzystania z elementów odblaskowych również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują (np. na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym).

Przypomnijmy, że każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Pamiętać należy, że policjanci na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo, ale my sami też musimy o nie zadbać.Do akcji „Noś odblaski będziesz widoczny” przyłączyło się Starostwo Powiatowe w Kłodzku. Działania prowadzone są na terenie całego powiatu.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek