Dni Fotografii na wybiegu

poniedziałek, 22.9.2014 22:59 674 0

Nieodłącznym i wyczekiwanym elementem świdnickich Dni Fotografii jest Fashion Day. W markach znanych butików pojawili się świdniczanie. Po raz pierwszy także mali mieszkańcy naszego miasta poczuli jak to jest kroczyć po wybiegu.

Finał 3. edycji Fashion Day odbył się 21 września. Niedzielne wydarzenie – Fashion Day ma na celu skupić w ciągu jednego dnia ludzi zainteresowanych fotografią mody. Punktem wyjścia jest konkurs skierowany do fotografów, wizażystów i stylistów, którzy wspólnie, w ciągu dnia tworzyli fotograficzne obrazy. Zwieńczeniem Fashion Day są wieczorne pokazy mody.

Modelki nie miały łatwego zadania - nie dość, że musiały stąpać na wysokich szpilkach po mokrym wybiegu, czasami przy całkowitym mroku, to jeszcze w ostatniej części imprezy musiały zaprezentować wymyślne, szkieletowe kreacje, które wbijały się w skórę. Bez wątpienia jednak sobie poradziły, a pokaz akcesoriów Nika Danielska Design wywołał imponujący efekt.

W tym roku podziwialiśmy projekty lokalnej pracowni Berydecor, stylizacje świdnickiej marki Kortas, niepowtarzalne wydanie szyku i awangardy Anny Drabczyńskiej oraz prywatną kolekcję niezwykłych akcesoriów Nika Danielska Design, który urozmaicił ogniowy spektakl grupy GlinGal.O profesjonalne przygotowanie pokazu i modelek zadbali eksperci: Manufaktura Urody – Katarzyna Fitrzyk, Maks Smyczyński, którzy stale współpracują przy pokazach mody i pomagają przy organizacji Fashion Day w Świdnicy. Fryzurami zajęła się Katarzyna Surma-Jastrząb, laureatka poprzedniej edycji konkursu Fashion Day, a buty do pokazu zapewnił świdnicki sklep Szyk.

Podczas Dni Fotografii można było podziwiać prace a także uczestniczyć w warsztatach świdniczanina Jakuba Kozieł, który ściśle współpracuje z jedną z najbardziej prestiżowych agencji modelek ELITE w Londynie. Polecamy wywiad z Jakubem:

WSPÓŁPRACOWAŁ Z TYSZKĄ, HERZIGOVĄ, CZY PIWKĄ. ŚWIDNICZANIN FOTOGRAFEM ELITE MODEL MANAGMENT

 

WKRÓTCE WIDEO.

FOTO - KLIKNIJ TUTAJ 


 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)