Czesław Lang odkrył karty: cztery etapy jego wyścigu na Dolnym Śląsku. Będziemy gościć... potwory na czterech kołach!

wtorek, 12.3.2024 16:01 4429 1

– Tegoroczny Tour de Pologne rozpocznie się we Wrocławiu – zapowiedział we wtorek, 12 marca, dyrektor generalny wyścigu, Czesław Lang. Na szczegóły poszczególnych etapów jeszcze poczekamy, ale gospodarze naszych gmin – Bystrzycy Kłodzkiej, Dusznik-Zdroju, Kudowy-Zdroju i Nowej Rudy – już ogłosili, że będziemy gościć tam kolarskie sławy.

Wiadomo z całą pewnością, że 81. Tour de Pologne należący do elitarnego cyklu UCI World Tour, wystartuje 12 sierpnia spod Hali Stulecia w kierunku Karpacza. Wielkie ściganie potrwa do niedzieli, 18 sierpnia. W tym czasie peleton przejedzie na przykład przez rynek w Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie będzie meta lotnej premii. W ubiegłym roku ziemia kłodzka była szczęśliwa dla naszych kolarzy. Na mecie etapu kończącego się na Jamrozowej Polanie pierwszy był Rafał Majka, a trzeci Michał Kwiatkowski [pisaliśmy o tym TUTAJ].

Kolarzom towarzyszyć będą dziesiątki wielkich ciężarówek. To dwie kolumny potężnych TIR-ów, które przewożą cały dobytek organizatorów: jedna na mety, druga na starty etapów. Niesłychane są jednak specjalnie ściągane z Francji i Włoch biura na kółkach, gdzie swoją bazę mają sędziowie, oficjele, sponsorzy czy ekipy telewizyjne. Zobaczcie w naszej galerii zdjęć, jak to wyglądało w Dusznikach-Zdroju. Jednych fascynowała zawartość eleganckich barów na kółkach, nas – rozmiar przedsięwzięcia wokół mety. A tam... „samoróbka” TVP. [kot]

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Obywatel środa, 13.03.2024 08:35
Caly ten kraj to jedna wielka samorobka