Co nowego w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości?

poniedziałek, 15.6.2020 00:00 2051

 

Od 1 września 2020 roku w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości w Kłodzku zostanie uruchomiona Branżowa Szkoła II Stopnia. W nowej szkole będziemy kształcić w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik usług fryzjerskich oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Oferta Branżowej Szkoły II Stopnia jest skierowana do absolwentów Branżowych Szkół I Stopnia oraz Zasadniczych Szkół Zawodowych, którzy ukończyli te szkoły w ciągu ostatnich pięciu lat. Nauka w Branżowej Szkole II Stopnia będzie się odbywała trzy dni w tygodniu w formie stacjonarnej (po południu). Ukończenie Branżowej Szkoły II Stopnia umożliwia uzyskanie dyplomu technika oraz uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego. Ukończenie Branżowej Szkoły II Stopnia daje wykształcenie średnie branżowe.

Od 15 czerwca 2020 roku rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości w Kłodzku uzyskała zgodę Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy na uruchomienie kształcenia w nowych zawodach: technik programista i technik rachunkowości. Po ukończeniu szkoły zawody te można z powodzeniem wykonywać w sposób zdalny, w systemie home office. Nowe propozycje uzupełniają bogatą ofertę edukacyjną Szkoły, z którą możesz się zapoznać na stronie www.ksp.klodzko.pl oraz na portalu https://doba.pl/dkl.

Od początku marca 2020 roku uczniowie Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości mają możliwość udziału w działaniach związanych z projektem „Szkoły sukcesu zawodowego”. W ramach Projektu uczniowie mogą korzystać z płatnych staży zawodowych, z kursów kwalifikacyjnych (między innymi: carving, montaż filmu, poligrafia, prawo jazdy kategorii "B", rysunek techniczny "CAD", programowanie, Corel Draw, animator czasu wolnego, obsługa klienta w recepcji, barman, barista, asystent samodzielnego księgowego, kasjer kas walutowo-złotowych), mogą także wziąć udział w zajęciach specjalistycznych lub w zajęciach z doradztwa edukacyjno-zawodowego. Ważnym punktem tego Projektu są również kursy przygotowawcze do egzaminów: maturalnego oraz potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Całkowita wartość projektu to 2 564 531,46 złotych. Jest on finansowany z Regionalnego Programu Operacyjny Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa: Edukacja, Działanie: Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Rzeczywisty start Projektu to wrzesień 2020 roku.