Blisko 30 tysięcy porcji narkotyków nie trafi na rynek. 36-latek usłyszał zarzuty [Wideo]

poniedziałek, 10.5.2021 10:31 3334 2

Blisko 3 kilogramy narkotyków nie trafi na czarny rynek dzięki policjantom z Kłodzka, którzy realizując czynności mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej, zabezpieczyli zabronione substancje w jednym z mieszkań na terenie powiatu kłodzkiego. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 36-letnigo mężczyznę, któremu grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

- Na podstawie uzyskanych operacyjnie informacji dotyczących jednego z mieszkańców powiatu kłodzkiego, który miał posiadać znaczne ilości środków zabronionych, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku i Krajowej Administracji Skarbowej Oddział w Kłodzku przeprowadzili kontrolę w jego miejscu zamieszkania - informuje mł. asp. Przemysław Ratajczyk. - Mężczyzna był bardzo zaskoczony, gdy wracając z nocnej zmiany, zobaczył czekających na niego policjantów. Mundurowi weszli z 36-latkiem do jego mieszkania, gdzie podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez niego ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Część środków odurzających ukryta były w plastikowym pudełku w meblościance. Funkcjonariusze sprawdzili również pomieszczenia gospodarcze i w piwnicy znaleźli kolejne zabronione substancje, wagę elektroniczną oraz woreczki foliowe. Ostatecznie do policyjnego depozytu trafiło ponad 2,8 kilograma amfetaminy oraz susz marihuany, z których łącznie można by przygotować blisko 30 tysięcy porcji handlowych narkotyków. Ponadto na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wykazali również, że zatrzymany od roku zajmował się dystrybucją środków zabronionych.

Po przeprowadzonych w tej sprawie czynnościach, mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Kłodzku, gdzie usłyszał zarzuty. 36-latek jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz wprowadzanie ich do obrotu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają między innymi źródło pochodzenia zabezpieczonych substancji odurzających. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

poniedziałek, 10.05.2021 15:06
A co z pobitym mężczyzna w piątek w parku przy...
poniedziałek, 10.05.2021 21:10
Tez miał prochy ?