19-latka ugodzono nożem w klatkę piersiową. Sprawca ukrył się później w jednym z mieszkań na terenie gminy Kłodzko [Wideo]

czwartek, 27.5.2021 13:59 9763

Trwa śledztwo w sprawie zabójstwa, do którego doszło w nocy z 25 na 26 maja br. w Kłodzku. Podejrzany o dokonanie tej zbrodni, 27-letni mieszkaniec Kłodzka został zatrzymany przez policję i usłyszał już zarzuty. Jak się okazuje, bezpośrednio po ataku mężczyzna oddalił się z miejsca przestępstwa, a następnie ukrył się w jednym z mieszkań na terenie gminy Kłodzko.

- Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku otrzymał zgłoszenie dotyczące ugodzenia nożem mężczyzny, do którego doszło na terenie miasta. W wyniku niezwłocznie podjętych czynności policjanci ustalili, że w grupie kilku młodych mężczyzn doszło do nieporozumienia, podczas którego 19-letni pokrzywdzony został ugodzony nożem w okolicę klatki piersiowej. Niestety obrażenia spowodowane tym atakiem były bardzo poważne i wezwany na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon 19-latka. Okazało się, że podczas awantury ciężkich obrażeń ciała doznał również 26-letni mężczyzna, który został przewieziony do szpitala - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska.

 

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik, którzy przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady z miejsca zbrodni oraz wykonywali szereg innych czynności procesowych.

- Jak ustalili śledczy, podejrzany o zaatakowanie nożem 27-latek bezpośrednio po ataku oddalił się z miejsca przestępstwa, a następnie ukrył się w jednym z mieszkań na terenie gminy Kłodzko. Został on jednak szybko zidentyfikowany i zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego z kłodzkiej komendy powiatowej. Mężczyzna trafił następnie do policyjnego aresztu. Intensywne dalsze czynności prowadzone przez mundurowych z Kłodzka doprowadziły do zatrzymania w tej sprawie również 20-latka - mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

W środę, 26 maja podejrzany 27-letni mieszkaniec Kłodzka usłyszał zarzuty zabójstwa 19-latka oraz usiłowania zabójstwa 26-latka. Obecnie funkcjonariusze Policji pod nadzorem prokuratora ustalają, jaki udział w całym zdarzeniu miał zatrzymany 20-latek

Za zabójstwo zatrzymanemu grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego więzienia. O losie 27-latka zdecyduje teraz sąd.

 

Czytaj także:

Tragedia na kłodzkiej promenadzie. Nie żyje 19-latek [Foto]

Zabójstwo w Kłodzku? Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn

27-latek przyznał się do zabójstwa na promenadzie. Wyjaśnił, iż działał w obronie koniecznej