"Za niebieskimi drzwiami"

wtorek, 18.11.2014 09:27 9544 1

Na terenie Dolnego Śląska rozpoczęły się zdjęcia do nowego polskiego filmu pod tajemniczym tytułem „Za niebieskimi drzwiami”. Jest to ekranizacja wielokrotnie nagradzanej powieści Marcina Szczygielskiego - polskiego pisarza, dziennikarza i grafika. Zdjęcia kręcone były w Szalejowie Dolnym, gdzie w otoczeniu magicznych i niepowtarzalnych plenerów ekipa filmowa choć na chwile przeniosła świat fantazji w rzeczywistość.

„Za niebieskimi drzwiami” to projekt filmowy kierowany do młodego widza i widowni familijnej. Film fabularny, opowiadający historię 11-letniego Łukasza, którego matka w wyniku wypadku zapada w śpiączkę. Łukasz trafia do pensjonatu ciotki, gdzie przypadkowo odkrywa tytułowe niebieskie drzwi, stanowiące przejście do innej rzeczywistości i będące czymś na kształt portalu między różnymi wymiarami rzeczywistości. Rozpoczyna się nowy, trudny, wymagający ale i magiczny rozdział w jego życiu… Ekranizacja zawiera elementy fantazy oraz science fiction, przez co do końca trzyma w napięciu, obfituje w nieoczekiwane zwroty akcji oraz pobudza wyobraźnię widza.

Reżyserem filmu jest Mariusz Palej, scenariusz napisali: Adam Wojtyszko, Katarzyna Stachowicz-Gacek i Magdalena Nieć. W obsadzie aktorskiej zobaczymy dzieci wybrane w ogólnopolskim castingu oraz tak znanych aktorów jak: Ewa Błaszczyk, Michał Żebrowski, Teresa Lipowska, Adam Ferency i Magdalena Nieć.

W ostatni dzień kręcenia zdjęć na plan filmowy zawitały dzieci ze Szkoły Integracyjnej w Szalejowie Dolnym. Podczas wizyty członkowie ekipy filmowej opowiedział im wiele ciekawostek na temat filmu, scenografii oraz sprzętu potrzebnego do powstania ekranizacji. Już sam fakt bycia na planie filmowym jest czymś szczególnym, a możliwość poznania tak znakomitej aktorki jak Pani Ewa Błaszczak jest niezapomnianym przeżyciem.www.gmina.klodzko.pl


Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

czwartek, 20.11.2014 19:13
Nie wypada przekręcać nazwisk. Pani Ewa Błaszczyk.