Świdnica: przewoził dzieci narażając ich życie

środa, 17.9.2014 16:54 678 0

Nie patrząc na to, że zabrano mu dowód rejestracyjny, nie zwracając uwagi na stan techniczny, dalej przewoził dzieci do szkoły. Narażał ich życie jeżdżąc nie tylko wadliwym pojazdem.

17  września o godzinie 7.45 na ulicy Legnickiej w Strzegomiu inspektor dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego wraz z funkcjonariuszem świdnickiej policji skontrolowali autobus przewożący młodzież szkolną oraz dzieci w ramach linii regularnej na trasie Udanin – Strzegom.

Po zatrzymaniu autobusu stwierdzono, iż  w pojeździe przewożonych jest o 7 dzieci więcej niż dopuszczalna ilość pasażerów określona w dowodzie rejestracyjnym.  Ponadto w trakcie kontroli stwierdzono, że pojazd jest niedopuszczony do ruchu, ponieważ kilka dni wcześniej zatrzymano mu dowód rejestracyjny w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym. Należy podkreślić, iż pomimo, że w pojeździe nie usunięto usterek, które spowodowały zatrzymanie dowodu rejestracyjnego podczas poprzedniej kontroli, to pojazdem tym wykonywano przewóz dzieci i młodzieży do szkoły -  mówi Daniel Woźniak, Naczelnik Wydziału Inspekcji WITD we Wrocławiu.

Na kierowcę nałożono mandaty karne a konto kierowcy zostało „wzbogacone” o  dodatkowe punkty karne. Z uwagi na stwierdzone nieprawidłowości wydano kierowcy zakaz używania pojazdu w ruchu drogowym do czasu przywrócenia stanu zgodnego z obowiązującym prawem.


Dodaj komentarz

Komentarze (0)