„Polanickie Niedźwiedzie” wręczone!

wtorek, 20.1.2015 12:50 6564 1

Już po raz czwarty w Teatrze Zdrojowym im. M. Ćwiklińskiej, wręczone zostały statuetki Polanickiego Niedźwiedzia. Nagrody przyznawane przez kapitułę złożoną z radnych Rady Miejskiej oraz członków zarządu Towarzystwa Miłośników Polanicy wręczane są każdego roku podczas spotkania noworocznego. 


W tym roku do grona wyróżnionych tą statuetką dołączyli: Trójka - Program Trzeci Polskiego Radia S.A. za promocję Polanicy-Zdroju
- Arkadiusz Stolarski (właściciel Villa Polanica) za wkład w rozwój kultury i promocji Polanicy-Zdroju
- dr Irena Eris za najważniejszą inwestycję w branży hotelarskiej - Hotel Spa Dr Irena Eris Polanica-Zdrój*****
- Państwo Alina i Mirosław Półtorak za rewitalizację Villa Alina Medical&SPA
- Joanna Pogoda (właścicielka Villi Filmowiec) za kultywowanie tradycji Festiwalu POL-8


Podczas uroczystości wręczony został również Akt Nadania Honorowego Obywatelstwa prof. Janowi Twardoniowi.

Dodatkowo podczas spotkania wyróżnieni zostali:
- Mariusz Kowal za zdobycie Mistrzostwa Polski w maratonie MTB 2014 i zwycięstwo w Pucharze Polski MTB 2014.
- Zbigniew Wrotkowski za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskich Zawodach w Strzelectwie Sportowym - mistrzostwa LOK 2014 w kategorii seniorów.
- Zbigniew Franczukowski za zdobycie II i III nagrody na XXIII Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej 2014

Spotkanie noworoczne było również doskonałą okazją do podsumowania minionego roku oraz przedstawienia planów na obecny. W 2014 roku Polanica-Zdrój kilkakrotnie wyróżniana była w różnych, ogólnopolskich rankingach.

- W minionym roku Polanica-Zdrój znalazła się na trzecim miejscu w Polsce w najbardziej prestiżowym rankingu samorządów "Rzeczpospolitej". Tradycyjnie także Związek Powiatów Polskich organizuje ranking gmin podczas Kongresu Regionów w Świdnicy. Tutaj także znaleźliśmy się na trzecim miejscu w Polsce i jako jedyni zdobyliśmy tytuł "Super Gminy". Ponadto Miejska Biblioteka Publiczna zajęła pierwsze miejsce wśród najlepszych bibliotek w województwie dolnośląskim a w rankingu ogólnopolskim trzecie miejsce - mówi Jerzy Terlecki, burmistrz Polanicy-Zdroju - W tym roku nie będzie środków na turystykę i uzdrowiska. Z tej też przyczyny staramy się dostosować programy do możliwości finansowych i do tego gdzie te dostaje będą funkcjonować. Jednym z takich pomysłów jest Smart City, a więc komputerowy system zarządzania miasta. To będzie zarówno e-urząd, e-płatności, zarządzanie monitoringiem, oświetleniem czy inteligentnymi parkingami. Drugą rzeczą jest Inkubator Przedsiębiorczości wraz ze Specjalistycznym Centrum Medycznym w oparciu o rozwijającą się coraz bardziej telemedycynę. Ostatnia rzecz to Park Nauk czyli coś, co myślę dałoby się wkomponować we Wzgórze Marii, a więc również innowacyjna gospodarka i możliwość pozyskiwania środków. 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

wtorek, 20.01.2015 18:51
Państwo............. dostali nagrode za zrujnowanie kilku firm które remontowały stare...