Zapraszamy obywateli Ukrainy do udziału w zajęciach z zakresu prewencji kryminalnej i bezpieczeństwa osobistego

wtorek, 10.5.2022 09:30 421 0

Wspólne przedsięwzięcie Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie i Urzędu Miasta i Gminy w Pieszycach, na rzecz poprawy bezpieczeństwa przebywających na naszym terenie uchodźców, z objętej wojną Ukrainy. Zajęcia odbędą się 21 maja 2022 r.

Aktualna sytuacja związana z agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i obecność w Polsce obywateli ukraińskich, uciekających przed działaniami wojennymi, oprócz ogromu empatii i życzliwości może także generować zachowania nieuczciwe wobec przebywających na naszym terenie uchodźców. Przestępcy nie oszczędzają nikogo i wykorzystują różne sposoby, by wzbogacić się kosztem ludzi, nawet tych, których dotknęła tak niewyobrażalna tragedia jaką jest wojna. Mając powyższe na uwadze, zrodził się pomysł przeprowadzenia szkolenia społeczności ukraińskiej. Program ukierunkowany jest na uświadomienie w zakresie ogólnie pojętego  bezpieczeństwa osobistego i dedykowany dla kobiet z Ukrainy.  Szkolenie realizowane będzie przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Pieszyce, Centrum Usług Społecznych w Pieszycach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Piskorzowie.

Celem szkolenia jest:

  • Nauczenie zasad bezpiecznego funkcjonowania w terenie zurbanizowanym
    i poza nim;
  • Nauczenie procedur reagowania w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych takich jak; napad, atak agresji, kidnaping, szantaż bronią palną, próba zgwałcenia itp;
  • Nauczenie wczesnego wykrywania zagrożeń bezpieczeństwa osobistego;
  • Doskonalenie zasady profilaktyki unikania zagrożeń w takich obszarach jak: dom, teren zurbanizowany, środki komunikacji, internet, itp.;
  • Doskonalenie umiejętności taktycznych w zakresie poruszania się w mieście, wyboru bezpiecznych miejsc itp;
  • Zapoznanie z typowymi zagrożeniami bezpieczeństwa osobistego i sposobem działania przestępców.

Zajęcia odbędą się 21 maja 2022r., na sali sportowej przy ulicy Mickiewicza 1 w Pieszycach. Osoby chętne powinny się zapisać w Centrum Usług Społecznych (OPS) - Pieszyce ulica Kopernika 120.


kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP Dzierżoniów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)