Zakończenie roku szkolnego absolwentów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu

niedziela, 1.5.2022 00:30 2198 0

 29 kwietnia ponad 560 uczniów z szkół prowadzonych przez powiat dzierżoniowski zakończyło rok szkolny. Był to dzień pożegnań z nauczycielami, przyjaciółmi i ławkami szkolnymi. Maturzyści będą mieli kilka dni na odpoczynek lub powtórkę materiału przed egzaminem dojrzałości, który zacznie się już w środę 4 maja językiem polskim.

Zakończenie roku szkolnego było okazją do złożenia podziękowań nauczycielom, dyrektorom i wszystkim pracownikom szkół, za pracę i zaangażowanie w edukację i rozwój młodych ludzi.

Tego dnia wyróżniono uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Nagrodą były stypendia – „Złoty Prymus”. Samorząd powiatu dzierżoniowskiego bowiem od lat realizuje program stypendialny dla uczniów szkół publicznych. W tym roku szkolnym tytuł „Złotego Prymusa” otrzymało 36 uczniów.

W uroczystych zakończeniach roku szkolnego uczestniczyli: starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski, wicestarosta Andrzej Bolisęga, sekretarz powiatu Izabela Szygudzińska, członek zarządu powiatu Wacław Dziendziel oraz radna rady powiatu dzierżoniowskiego Bernadetta Szczypka.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

Komentarze (0)