komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

czwartek, 20 czerwca 2019

Diny, Bogny

Wyjątkowe zespoły na Dniach Dzierżoniowa

wtorek, 21.5.2019 17:00 , komentarze: 21 , odsłony: 6436
kategorie artykułu:

Lao Che, Electric Light Orchestra, Pablopavo i Ludziki, Nullizmatyk, DOBS- Department Of Blues & Sou, Zouzy, Queen Revival by Princess - tych artystów zobaczymy w najbliższy weekend na scenie Dni Dzierżoniowa. Pojawią się na niej także mieszkańcy. Zobacz kulturalną rozpiskę dni miasta.Lao Che to jeden z najciekawszych zespołów pierwszego dziesięciolecia XXI wieku, który umiejętnie połączył rock z folkiem, piosenką aktorską, electro, a nawet elementami słuchowiska. Powstał w 1999 roku w Płocku. Swój debiutancki album „Gusła” wydał w styczniu 2002 r., ale sławny stał się po wydaniu drugiego pt. „Powstanie Warszawskie”. Dziś na koncie ma ich osiem, w tym dwa platynowe i dwa złote.

Electric Light Orchestra Classic to grupa brytyjskich muzyków, którzy zagrają największe przeboje grupy Electric Light Orchestra. ELO powstała w 1970 r., a jej inicjatorami była dwójka muzyków: Jeff Lynne i Roy Wood. Największe sukcesy kapela odnosiła na przełomie lat 70. i 80. W 1986 roku zespół zakończył swoją działalność. Trzy lata później powstał zespół ELO Part II, który założył Ben Bevan, perkusista występujący w oryginalnym składzie Electric Light Orchestra. Z rozwiązanego w 2000 r. zespołu ELO Part II powstała Electric Light Orchestra Classic. To właśnie ta kapela będzie gwiazdą sobotniego koncertu z okazji Dni Dzierżoniowa.

DOBS-Department Of Blues & Soul -  wolnym tłumaczeniu nazwa oznacza wydział duszy będącej w smutku. To właśnie cierpienie rodzi ich potrzebę tworzenia. Stylistyka zespołu mieści się w kręgu szeroko rozumianego rocka, od rock'n'roll, do psychodelicznego postrocka.

Będzie też coś dla miłośników rapu. Na scenie wystąpi Nullo, właściwie Patrycjusz Kochanowski z Wałbrzycha, znany również jako Nullizmatyk, który w ubiegłym roku wydał płytę autorski projekt „Nullizmatyka” łączącego rap i śpiew Nulla w akompaniamencie żywych instrumentów i sampli pt. Live Session.

Lubisz  eksperymenty, pop, hip-hop,, elektronikę i ballady raggamuffin? Przyjdź na koncert Pablopavo i Ludzików. Pablopavo nawija, nieco śpiewa i okazjonalnie gra na gitarze w różnych zespołach. Również komponuje i pisze teksty. Na koncie ma pięć albumów.

Stylowe lata 70. oraz folkowe brzmienia gitar, które w połączeniu z popowym charakterem tworzą coś wyjątkowego, to z kolei kolejny zespół – Zouzy. To nowy projekt muzyczny, w którego skład wchodzą same kobiety. Pierwszy singiel zespołu nosi tytuł „Skrzydła”. Cztery fantastyczne instrumentalistki oraz charyzmatyczna wokalistka Sabina Nycek, która swoim wykonaniem utworu Roar podbiła serca widzów VI edycji The Voice of Poland.

Kto lubi covery grupy Queen, usłyszy je w wykonaniu energetycznej grupy Queen Revival by Princess, która gościła już w Dzierżoniowie na PUB-ie.

UM Dzierżoniów

 

Wasze komentarze

do dupy szkoda się wybierac na dni dzierzoniowa
środa, 22.05.2019 05:59 autor: zawiedziona
Słabe dlatego tyle reklam na dobie
wtorek, 21.05.2019 18:32 autor:
wczoraj, 9 godz temu
wtorek, 18.6.2019 23:25
wtorek, 18.6.2019 14:18
wtorek, 18.6.2019 12:49
wtorek, 18.6.2019 12:23
wtorek, 18.6.2019 11:54
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Tomograf3D
Tomograf3D
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie