Piknik Europejski w Dzierżoniowie [ZOBACZ WIDEO]

piątek, 10.5.2024 01:00 4157 2

9 maja na Alei Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie zorganizowano wyjątkowy piknik rodzinny, który miał na celu uczczenie dwudziestolecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Wydarzenie obfitowało w różnorodne atrakcje. Uczestnicy mieli okazję podziwiać występy lokalnych artystów, które dodawały piknikowi wyjątkowego charakteru. W programie znalazły się pokazy taneczne, wokalne i muzyczne, prezentujące talent i pasję młodych artystów. Każdy z występów był wyjątkowy, przyciągając uwagę widzów różnych pokoleń.

Nie mniejsze emocje wzbudziły pokazy umiejętności i sprzętów służb mundurowych, w tym policji, straży pożarnej oraz służby więziennej. Wszystkie stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem i były nie tylko okazją do zapoznania się ze specjalistycznym sprzętem, ale także do zdobycia przydatnej wiedzy na temat działań na rzecz bezpieczeństwa.

Rodziny mogły odwiedzić liczne stoiska organizacji lokalnych i powiatowych, gdzie uzyskały cenne informacje na temat działalności różnych stowarzyszeń. Obecne były m.in. Polski Czerwony Krzyż, Sfera, Związek Harcerstwa Polskiego, Miasto Dzierżoniów i Dzierżoniowska Rada Kobiet, Stowarzyszenie na Rzecz Bezdomnych Zwierząt Omyczek, Dzierżoniowski Ośrodek Wolontariatu. Stoisko Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie cieszyło się dużym zainteresowaniem, oferując nie tylko informacje o powiecie i jego atrakcjach, ale również skorzystać z konsultacji z prawnikami w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej czy otrzymać autorską kartę ICE – w nagłym wypadku. Ponadto, w trosce o bezpieczeństwo rozdawane były kamizelki i elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność po zmroku.

Dzieci mogły korzystać z atrakcji takich jak zamki dmuchane, które były dostępne bezpłatnie. Na miejscu czekały liczne atrakcje między innymi: pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, strefa animacji, konkursy i quizy z nagrodami. Tego typu przedsięwzięcia edukacyjno-prewencyjne skutecznie podnoszą bezpieczeństwo i minimalizują poczucie zagrożenia. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje.

Organizatorem projektu był Burmistrz Dzierżoniowa oraz Dzierżoniowska Rada Kobiet.

Koordynatorem działań z obszaru bezpieczeństwa był Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie wraz z partnerami:
• Biuro Promocji, Kultury Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie,
• Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie,
• Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie,
• Areszt Śledczy w Dzierżoniowie,
• Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi,
• Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Dzierżoniowie.

Wydarzenie wsparli finansowo prywatni przedsiębiorcy:
– Przedsiębiorstwo Budowlane – Stanisław Miazga,
– Stowarzyszenie „Bezpieczna Gmina – Bezpieczny Powiat” w Dzierżoniowie,
– Cooper Standard Sp. z o.o – Oddział Dzierżoniów.

Działanie zrealizowano w ramach powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego „Bezpieczny Powiat”.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

sobota, 11.05.2024 15:06
Wspaniały piknik
JaN piątek, 10.05.2024 21:09
Tylko rolników z traktorami brakowało.