komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

środa, 22 września 2021

Tomasza, Maurycego

Wakacje na szlaku

środa, 28.7.2021 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1568
kategorie artykułu:

Wakacje trwają w najlepsze, a mieszkańcy Powiatu Dzierżoniowskiego mogą cieszyć się wysokimi temperaturami. W słoneczne dni warto wyjść z domu i zaczerpnąć świeżego powietrza.

Nasz region oferuje wiele tras rowerowych i ścieżek przyrodniczych, których piękne panoramy zachwycają turystów. Dlatego też zachęcamy do zwiedzania naszego powiatu i podziwiania niezwykłej flory, fauny, zabytków oraz przepięknych górskich krajobrazów.

Dla fanów rowerowych przygód polecamy “Trasę Czerwoną 2”, której start i meta znajdują się na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Pieszycach. Po zaparkowaniu auta można wsiąść na rower i ruszyć w stronę Rościszowa. Na skrzyżowaniu skręcając w lewo znajdziemy się na polnej drodze, która przebiega wzdłuż głównej drogi Rościszowa. W trakcie jazdy będziemy mogli zobaczyć piękny biały budynek Specjalistycznego Szpitala Chorób Płuc wybudowanego w 1898 roku. Na końcu polnej drogi dojedziemy do drogi asfaltowej a tam tuż za mostkiem skręcając w lewo będziemy kierować się w górę, w kierunku Potoczka. Natomiast za pojedynczymi domkami wjedziemy znów na drogę polną gdzie troszkę dalej zaczyna się trudny odcinek górski. Jest to wymagająca część trasy gdyż droga tam jest stroma, kamienista i mocno prowadząca w górę. Po przejechaniu leśnej drogi, będziemy zjeżdżać w dół aż do drogi asfaltowej, którą będziemy kierować się ku Kamionkom. Tuż po ostrym skręcie w prawo warto zatrzymać się na chwilkę by zwiedzić ścieżkę sentymentalną przy hotelu “Czarny Rycerz”. Podczas wędrówki tą ścieżką można podziwiać skalisty krajobraz, który tworzą gnejsowe skałki. Z kolei jadąc dalej szlakiem czerwonym przejedziemy przez Kamionki i wyjedziemy w Pieszycach skąd zaczęliśmy wycieczkę.

“Trasa Czerwona 2” z uwagi na strome i bardzo kamieniste podjazdy jest przeznaczona dla wytrwałych osób, doświadczonych w jeździe na rowerze.

Szczegółowe informacje na temat tras rowerowych oraz mapę znaleźć można na stronie internetowej Powiatu Dzierżoniowskiego w zakładce Dla Turysty – Trasy Rowerowe. Zachęcamy również do kontaktu z Biurem Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie – tel. 74 831 66 01, email: promocja@pow.dzierzoniow.pl.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 20.9.2021 00:00
wtorek, 21.9.2021 12:54
14
dzisiaj, 13 godz temu
poniedziałek, 20.9.2021 12:20
27
poniedziałek, 20.9.2021 07:00
6
piątek, 17.9.2021 10:30
20
piątek, 17.9.2021 10:07
31
czwartek, 16.9.2021 01:15
16
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Mati Autogaz
Mati Autogaz
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS