Czego Jaś się nauczył tego Jan nie będzie umiał!

czwartek, 28.7.2022 16:05 2722 4

Po raz kolejny Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich ruszyło w teren, żeby edukować społeczeństwo. Jedna z wolontariuszek Stowarzyszenia, Agnieszka Pawlus, rozmawiała z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bielawie.

Na facebookowym profilu Stowarzyszenia ukazał się taki wpis: 

„W naszych działaniach zawsze staramy się zaczynać od zwalczania przyczyny problemu, a nie skupiać się jedynie na ciągłym ponoszeniu skutków, dlatego kolejną z naszych inicjatyw jest EDUKACJA dzieci w szkołach. Jeżeli zaczniemy od wyedukowania najmłodszego pokolenia to w przyszłości oszczędzimy sobie sporo roboty. A dzieci mają to do siebie, że są szczere i bezpośrednie, więc bez problemu i zupełnie nieświadomie edukują również swoich bliskich. Jeszcze przed wakacjami udało nam się przeprowadzić z jednej z bielawskich szkół lekcję o świadomym posiadaniu zwierząt, zapobieganiu ich bezdomności oraz prawidłowych warunkach ich utrzymywania. Wierzymy, że właściwa edukacja jest podstawą dobrze funkcjonującego społeczeństwa i zawsze podczas interwencji staramy się ograniczać właśnie do edukacji, a policję i sąd angażować w zupełnej ostateczności. Od przyszłego roku szkolnego zamierzamy odwiedzić wszystkie szkoły podstawowe w naszym
powiecie oraz zainicjować zmiany w systemie szkolnictwa w Polsce. Lekcje prowadzi nasza wolontariuszka, która jest behawiorystką i trenerką zwierząt. Na zdjęciach ze swoim prywatnym futrem, Kabanosem.

Beata Samborowska
Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich”

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Odpowiadasz na komentarz:
czwartek, 01.01.1970 01:00
Teraz poprawiony tytuł i jest ok.
niedziela, 31.07.2022 08:48
Teraz poprawiony tytuł i jest ok.
czwartek, 28.07.2022 20:26
A ma być o smarfonach ,geniuszu nadprezesa i płciach oraz...
S.K. czwartek, 28.07.2022 16:42
Czego Jaś się nie nauczy,tego Jan nie będzie umiał.Tak powinien...
czwartek, 28.07.2022 18:14
Zgadza się. Chyba , że to jakieś nowe powiedzenie o...