Świetny sezon zawodników Dzierżoniowskiego Juniora
Jak co roku Klub MULKS JUNIOR Dzierżoniów przystępuję do organizacji zajęć dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z całego Powiatu Dzierżoniowskiego. Na co dzień w klubie trenuje 50 osób w 3 sekcjach sportowych: Zapasy, Sumo oraz Mieszanych Sztuk Walk z Brazylijskim Jiu Jitsu. Zajęcia dla wszystkich prowadzą : Norbert Warchoł, Stanisław Warchoł oraz Michał Bobrowski, którzy posiadają uprawnienia oraz licencje związkowe.
W Kadrze Narodowej w zapasach w roku 2019 będą : Paulina Martyka, Sylwia Martyka, Filip Bednarek. W punktacji Ministerstwa Sportu i Turystyki zdobyliśmy 35 pkt.
Wyniki zawodników i zawodniczek :
Sylwia Martyka – V miejsce w Mistrzostwach Europy Kadetek w zapasach kat. 57kg, XVIII miejsce w Mistrzostwach Świata Kadetek w zapasach kat. 57Kg, srerbny medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach, złota medalistka Pucharu Polski Kadetek w Zapasach kat. 57Kg, Złota medalistka Mistrzostw Polski LZS Kadetek w zapasach kat. 61Kg, VIII miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym UWW Klippan Lady 57kg. Złota medalistka Międzynarodwego turnieju zapaśniczego Juniorek w Kraśniku 59kg. Brązowa medalistka M/n Turnieju Zapaśniczego Seniorek w Czarnym Borze 59kg. Członek Kadry Narodowej Juniorek Młodszych w zapasach 2016 -2018 oraz 2019 Juniorek.
Michał Bobrowski – V miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach kat.92kg, brązowy medalista Mistrzostw Polski młodzieżowców w LZS w zapasach 92kg. Zawodowy zawodnik MMA rekord 8-0-0. Walka wieczoru Babilon V – Kołecki - Bobrowski
Paulina Martyka – złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorek w Zapasach kat. 62kg.,złota medalistka Pucharu Polski Juniorek w zapasach 65kg,srebrna medalistka Pucharu Polski Juniorek w Zapasach kat. 62Kg, srebrna medalistka Pucharu Polski Seniorek w Zapasach kat. 62kg. Złota medalistka Mistrzostw Polskie Młodzieżówców LZS kat. 59Kg, złota medalistka Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorek w zapasach 68kg. Członek Kadry Narodowej Juniorek od 2017r.
Filip Bednarek – Srebrny medalista Pucharu Polski w zapasach w stylu wolnym 92kg, brązowy medalista Mistrzostw Polski w Kadetów w Sumo. Brązowy medalista Pucharu Polski Kadetów w zapasach 92kg. Złoty medalistka VII Ogólnpolskiego Turnieju NO GI i GI Fight w Dzierżoniowie kat. 88Kg juniorzy NO GI. Srebrny medalista VII Ogołnpolskiego Turnieju NO GI i GI FIGHT w Dzierżoniowie kat. 81 kg juniorzy GI. Srebrny medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Bielawie kat. 92kg. V miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w Zapasach styl wolny 92kg., Członek Kadry Narodowej Juniorów Młodszych od 2017-2018r.
Grzegorz Mazur – brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzików w sumo kat. 50kg., II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego w Zapasach kat. 50Kg, brązowy medal w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym z okazji Dnia Dziecka 48kg., brązowy medalista Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego o Puchar Gór Świętokrzyskich 48kg. Brązowy medal Międzynarodwego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 48kg., brązowy medal Ogólnopolskiego Turnieju Z OKAZJI Dnia Dziecka w Poznaniu, srebrny medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśncizego w Lewinie Kłodzkim 48kg, srerbny medal w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików w Zapasach 52kg. V miejsce w MMM w zapasach styl klasyczny 52kg. V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczego w Bielawie V miejsce w Miedzynarodowym Turnieju w Namysłowie 48kg
Marzena Martyka – brązowa medalistka Pucharu Polski Seniorek w zapasach kat. 57kg
Bartosz Pych Lipiński – Brązowy medal Międzynarodwego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 44kg., V miesjce w MMM Styl wolny 41kg., V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Bielawie kat. 41kg.
Anna Czerwińska – V miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Zapasach kat. 53kg
Mariusz Konieczny– złoty medal Międzynarodwego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 65kg., złoty medalista w Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego w Zapasach kat. 70Kg srebrny medal w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym z okazji Dnia Dziecka 48kg, złoty medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśncizego w Lewinie Kłodzkim +60kg, Złoty medalista Mistrzostw Województwa Opolskiego w Zapasach +60kg. Złoty medalista Ogólnopolskiego Turnieju w Krośnicach +65kg
Daniel Konieczny – brązowy medalistka MMM w zapasach styl klasyczny 52kg, złoty medal Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików 52kg. brązowy medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Lewinie Kłodzkim 48kg. V miejsce w MMM styl wolny 52kg,IX miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Sumo kat. 50kg., Złoty medalista Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego w Lewinie Kłodzkim 48kg. Brązowy medalista Mistrzostw Makroregionu Młodzików w Sumo 50kg., złoty medalista w Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego w Zapasach kat. 50Kg
Michał Kaczor – V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Pieszycach 41kg. , VII miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapasniczym w Bielawie, V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśncizego w Lewinie Kłodzkim 48kg, III miejsce Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w Sumo 45kg. brązowy medalista w Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego w Zapasach kat. 50Kg
Oskar Pych Lipiński – złoty medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśncizego w Lewinie Kłodzkim 30kg, III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Bielawie, Srebny medal Międzynarodwego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 30kg. Srerbny medalista Mistrzostw Wojeœództwa Opolskiego w zapasach kat. 32kg brązowy medal w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym z okazji Dnia Dziecka 48kg, srebrny medalista w Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego w Zapasach kat. 35Kg
Antoni Kowalewski – VII miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Sumo kat. 40kg., Brązowy medal Międzynarodwego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 35kg. V miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Sumo 40kg. brązowy medalista w Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego w Zapasach kat. 35Kg
Rozalia Kowalewska - srebny medal Międzynarodwego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 55kg. srebrny medal w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym z okazji Dnia Dziecka 48kg., złoty medalistka w Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego w Zapasach kat. 50Kg
Paweł Sołogup – złoty medalistka NO GI FIGHT w Dzierżniowie kat. 74Kg
Michał Sołogup – brązowmy medalista NO GI i GI Fight w Dzierżoniowie kat. 66Kg juniorzy. Srebrny medal NO GI iGI Fight wBielawie 66kg.
Łukasz Leszczyński – złoty medalista NO GI I GI FIGHT w Bielawie białe pasy 81kg, udział w gali MUAI Thai Open
Dawid Kuczyński – występ na gali Mmasakra IV – walka remisowa kat. 77Kg
Szymon Szady – udział w gali Muai Thai Open oraz MMAsakra IV
Dominik Chorążyczewski – udział w gali MUAI Thai Open
Gratulacje dla zawodników reprezentujących nasz klub: Szymon Górny, Patryk Kierszko Daniel Goliński. Bartosz Kruk.
Sponsorzy : DOMINO Polska Eugeniusz Świszcz
Festa Sport – Andrzej Fedorczak oraz Piotr Stasieńko
Restauracja Rodos – Janusz Chawłowski
Roomster – Polska – Dominika Bąkowska
Fix Catering Dietetyczny – Grzegorz Fiks
Podziękowania dla władz samorządowych :
Dariusza Kucharskiego – Burmistrza Miasta Dzierzoniów
Janusza Guzdka – Starosty Powiatu Dzierżoniowskiego
Podziękowania dla mediów :
Doba.pl
Tygodnik Dzierżoniowski
DDZ-24.pl
Grapplerinfo.pl
Bjjfanatics.pl
Infoddz.pl
Tygodnik Powiatowy
Telewizja Sudecka
Przeczytaj komentarze (3)
Komentarze (3)