Klub Muflon Bielawa na Mistrzostwach Dolnego Śląska w narciarstwie biegowym

sobota, 11.3.2017 01:25 2592 5

W Jakuszycach 7 i 8 marca odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w narciarstwie biegowym. Podczas zawodów wystartowali zawodnicy z klubu Muflon Bielawa, którzy tym razem reprezentowali swoje szkoły: Szkołę Podstawową nr 4 w Bielawie i Gimnazjum nr 1 w Bielawie.

W kategorii szkół podstawowych dziewczęta z SP 4 zajęły 6 miejsce. W biegach indywidualnych najlepszy start zaliczyła Maja Smolińska (rocznik 2006 i mł.), która zajęła 8 (!) miejsce. Sztafeta dziewcząt była na 6 miejscu. W biegu sztafetowym najlepszy czas miała Natalia Sarat. Chłopcy z SP 4 w klasyfikacji zespołowej zajęli 5 miejsce. W biegach indywidualnych najwyższe miejsce zajął Marcin Drzyzga (rocznik 2006 i mł.) - 11 oraz Tomek Ratyna (rocznik 2004) - 12. W biegu sztafetowym chłopcy zajęli  7 miejsce, a najszybszy z naszej drużyny był najmłodszy 9-cio letni Szymon Weigelt.

W kategorii szkół gimnazjalnych dziewczęta z G1 zajęły 9 miejsce. W biegu sztafetowym dziewczyny były na 5 miejscu. Najlepsza indywidualnie była Nikola Tendaj, a w sztafecie Wiktoria Mruk. Chłopcy w klasyfikacji punktowej uplasowali się na 6 miejscu, tak samo jak w biegu sztafetowym. Najlepszym z bielawskiego gimnazjum w biegu indywidualnym i sztafetowym był Kuba Hendzel.

Startujący w zawodach przygotowywali się na zajęciach realizowanych przez klub Muflon Bielawa,
a dofinansowanych przez Urząd Miasta Bielawa i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Starty w zawodach oraz działalność klubu wspomaga Urząd Miasta Bielawa, OSiR Bielawa oraz sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki.